| numaiEU_7326 a întrebat:

Am 18 ani si sunt cu un baiat de 24 de ani. Avem 1 an si 3 luni de cand suntem impreuna si pot spune ca ne iubim mult cu toate ca intre noi au fost mereu mici certuri de la fel si fel de prostii.Eu il iubesc mult mult de tot dar acum am ajuns intr-o situatie groaznica.Sa va spun despre ce este vorba.Acum 3 zile dupa o mica cearta el a plecat acasa seara pe la 20.Eu eram pe mess cand m-a intrebat iubita unui prieten de-al lui daca ies si eu cu ea si cu inca niste feta in club.Eu stiam ca iubitul meu nu ar fi fost de acord sa ies si eu cu ele asa ca am hotarat sa plec fara sa-i spun.Ba mai mult vorbind cu el pe mess ii spuneam ca mi-e somn si o sa ma culc. Dupa aceea am intrat in vorba cu o prietena de la scoala cu care iubitul meu nu este de acord ca eu sa vorbesc si i-am propus sa vina si ea. Apoi am continuat discutia cu ea zicand ca nu avem masa si alte chestii vehiculand si numele unui baiai pe cere eu il cunosc dar cu care nu am nici o legatura.In final eu nu am iesit in club spunandu-le ca imi este teama sa nu fiu vazuta de cineva cunoscut care sa ma spuna. Vreau sa va spun ca toate convorbirile mele cu fetele pe mess din acea seara au fost inregistrate de iubitul meu cu ajutorul unui program.Chiar si ce am vorbit eu cu un coleg de scoala di ziua precedenta.Eu il intrebam cand ajunge la scoala si daca iese la o tigara el ma intreba cum mai este relatia cu iubitul meu, dar intre mine si acest baiat nu este absolut nimic.Va dati seama ca dupa ce a vazut toate aceste convorbiri a venit si si-a luat toate lucrurile de la mine si mi-a spus ca ne despartim si nu vrea sa ma mai vada desi inca ma iubeste nu poate trece peste asa ceva.Eu il iubesc mult imi dau seama ce greseala am facut. L-am dezamagit enorm de tare. Oare va putea trece peste si sa se intoarca la mine? Ce sa-i spun sa ma creada ca intre mine si cei doi baieti nu este absolut nimic? Cum sa-i spun ca intre fete vorbim si noi mai altfel dar iubirea pentru el este enorma.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Nu inteleg? adica tu ii ceri voie iubitului tau sa iesi cu fetele?

| johnyboy a răspuns:

Sati, stai...in primul rand tu trebuie sa fii aia suparata, ti-a violat intimitatea, te spioneaza, asa ceva nu se accepta niciodata.in al 2 lea rand stai tu linistita ca nu te va lasa, ia incearca tu sa fii putin mai demna si zi-i "daca tu nu ai incredere in mine si ti-am zis doar ca nu am nicio treaba cu acei baieti, eu nu mai pot continua cu fazele astea de gelozie cu urmaritul convorbirilor, asta vrei asta o sa se intample".si ai sa vezi tu cum se linisteste baiatu.dar asta cu spionatul e grava, auzi tu sa-ti fie rusine sa sa-i spui sa te lase in oras cu fetele? sa-ti interzica sa vb cu nu stiu ce baiat sau fata? pune-l la punct ca asta o sa degenereze in urmariri, jigniri, batai si de ce nu chiar si santaje daca are vreo poza compromitatoare cu tine.asa ca ai grija mare.nu-i mai arata ca esti disperata dupa el ca nu e bine deloc, si el e disperat dupa tine din ce ne povestesti asa ca las-o tu mai usor, nu-l mai cauta asa de des, supara-te si tu groaznic ca te spioneaza, samd

| Aham a răspuns:

E si diferenta asta de varsta(nu foarte mare) dar poate el vrea altceva de la viata nu distractie. incearca daca te impaci cu el sa iesiti sa va distrati.succes