| angelinthedark a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostrusad, dau fundita pentru cine ma ajuta...pana acum o saptamana ma vedeam zilnic cu prietenul meu desi vine tarziu de la lucru, isi facea timp pentru mine, acum nu stiu ce e cu el, parca s-a schimbat.Nu cred ca i-am facut nimic... vreau sa spun ca nu ne mai vedem zilnic, ci mai rar.Adica inainte lasa totul deoparte sa ma vada, acum prima data sta cu prietenii apoi ma suna si pe mine la ore destul de tarziicand stie destul de bine cand stie destul de bine ca nu pot iesi.Si de sunat ma suna de mai multe ori pe zi, vb frumos, nu imi da nimic de banuit, dar acum mereu are ceva de facut ne vedem cam la 2, 3 zile sa zicem. Oare ce e cu el, oare nu ma mai iubeste?crying

15 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Pana acum te plictisea ca va vedeti des si acum nu iti place cum ai fi vrutlaughing
Hotaraste-te odata!
Si ce are daca va vedeti la 2-3 zile?! Eu ma vad cu iubitul de 2 ori pe saptamana si inainte in fiecare zi, crezi ca mi-e usor cu schimbarile astea? Dar asta inseamna ca si al tau are un motiv intemeiat, poate si el a simtit monotonia, trebuie sa stati si separati!

| gigiro a răspuns:

Nu te mai iubeste. Daca ar fi doar obosit, te-ar suna si ti-ar spune. Ceea ce face el acum, e un fel de 'vrajeala '.

| Alisa a răspuns:

Tu te-ai indoit mereu de el, nu erai sigura de sentimentele tale pentru el, si acum cand a devenit putin mai indiferent si nu te mai suna din minut in minut cum facea inainte si se interesa la orice ora din zi de tine, acum vezi ca si cum ar fi o tragedie, dar nu e asa. Probabil mai iese si el cu prietenii, si nu a uitat de tine, stai linistita, ca te iubeste, doar ca vrea si el putin sa se relaxeze, sa aiba putina libertate.
Sa pretuiesti ce ai inainte, nu dupa.

| Barajag a răspuns:

Sincer din comportamentul pe care il are ceva iti ascunde si stie chiar foarte bine sa ascunda in asa fel incat tu nu vezi sau nici macar nu ai vazut mai dinainte.Solutia este ca sa vorbiti intre patru ochi si cere-i sa fie foarte sincer cu tine pentru ca mai tarziu te trezesti cu sufletul suferind. Daca vezi ca ocoleste sa vorbeasca cu tine, incepi si tu sa-l ignori si vei vedea si reactia lui adevarata.Bafta!

| cristi202 a răspuns:

E bine sa iei seama la toate sfaturile pe care le-ai primit aici. Insa e si mai bine sa tii cont de un lucru: adesea, baietii se simt sufocati de fetele care sunt mai sentimentale, si simt si ei nevoia de putina libertate, sa fie un pic mai lejeri. Am aflat acestea citind o carte extraordinara despre diferentele dintre sexe: "Barbatii vin de pe Marte, femeile de pe Venus", carte pe care o recomand tuturor" Incearca ceva: lasa-l mai lejer un pic. Daca aceasta e problema, dupa un scurt timp, se va intoarce la tine. Iar daca e cum ti s-a spus, nu se va mai intoarce, si nu mai merita sa investesti sentiment in ceva pe care oricum mai devreme sau mai tirziu vei pierde

| mihaa a răspuns:

Heloo din nou, nu de mult ziceai ca nu stii ce e cu tine daca il iubesti o ba? poate din pacate chiar ai ajuns la vb mea si chiar s-a plictisit de tine, a vazut ca tu chiar nu stii ce vrei? ba il dezbraci apoi zici gata nu mai vreau nimic, el zice hai la discoteca tu nu vrei, eeee si rabdarea asta are o limita se pare ca ia ajuns si la iubi tau, eu in locul tau as sta si m-as gandii mai mult in trecut si prezent si gandeste-te ce anume la facut sa il indepartezi de tine si ia o masura pana nu -i tarziu, bafta si te mai asteptam cu noutatii pup miha

| DeeDee a răspuns:

Poate se simte sufocat cand va vedeti zilnic. Daca te suna zilnic, nu e un motiv de alarma. A inceput sa-si reorganizeze timpul astfel incat sa se vada cu toti. Pun pariu ca atunci cand va vedeati zilnic relatia cu prietenii lui avea de suferit. Acum, incearca sa va impace pe toti si sa isi regaseasca linistea. Fii calma si intelegatoare si ramai alaturi de el.

| AnAiLuI a răspuns:

Ceva ceva s-a intamplat! poate a auzit ceva de tine sau poate chiar nu are tp sa se int cu tine dar eu cred ca si-a gasit pe alta big grin vb deschis cu el fara nici`o teama intreaba`l daca te mai iubeste sau ce treaba are in fiecare zii de nu vine la tinewinking
Eu ii dadeam papucii big grin ca nu vine la mine cand ii se scoala luihee hee scuze cuvantu big grin dar daca ii esti importanta lasa tot si vine sa te vada nu 1 ora 5 min e de ajuns :X
bafta :d

| ////////////// a răspuns:

Posibil vrea un ragaz sau asteapta mai mult de la tine, nu e bine ceea ce face, vorbeste cu el, de ce procedeaza asa.

| デイダラくん a răspuns:

Incearca sai oferi mai mulkta libertate, poate se apropie ziua unei persoane importante pentru el si da, mai importante decast tine...mama lui, un prieten de-al lui, oferai mai mmulta libertate si incearcsa sa nul sufoci...asa sunt baietii lor nu le place sa fie presati mereu nu e o regula sa se vada mereu cu tine iar daca vwi mai insista asa sa stkii ca o sa se plictiseasca de tine

| UndercoverGirl_1581 a răspuns:

Nu te mai iubeste? sau te-a iubit vreodata? care e intrebarea? nu stiu, poate ca a pus ochii pe alta dat deocamdata nu vrea s te piarda nici pe tine, sau e mai ocupat, sau are nevoie si el de un pic de spatiu eu stiu, vorbeste cu el si spune-i ce ne-ai zis noua vezi ce iti zice...winking

| Kate21 a răspuns:

Posibil ca este speriat de o relatie prea serioasa, da-i un timp si nu-l bobarda cu telefoane, lasa-l sa respire dar vezi sa nu cazi in cealalta extreama happy happy happy
si daca dupa o luna ( plus minus cateva zile )tot nu se schimba discuta foarte serios cu el.
Discutia nu poate fi amanata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca s-a plictisit de tine. mari sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat ca nu te mai iubeste dar pur si simplu poate nu mai are timp poate e mai obosit asa cred eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca nu are timp, sau e suparet de ceva.