| angelinthedark a întrebat:

Nu stiu de ce imi e mereu jena sa ii spun prietenului meu sa ne vedem, mereu el imi zice sa ne vedem, eu niciodata, asa m-am obisnuit ca mereu am fost de parere ca doar baietii trebuie sa sune si sa invite fata la intalnire.Eu nu prea imi sun prietenul si nu ii zic sa ne intalnim, astept mereu ca el sa faca primul pas, mereu a facut-o el si ne vedeam zlinic, insa am observat ca de o saptamana ma suna dar nu prea mai imi zice sa ne vedem, oare e din vina mea sau s-a racit el fata de mine ca nu mai ii pasa de mine? Pana acu o saptamana, totul era perfect, mergeam la el zilnic, nu putea rezista o zi fara sa ma vada, acum de miercuri nu ne-am vazut si e sambata, m-a sunat dar vad ca intalnire canci, ce sa cred?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu nu-l iubesti si de aceea nu poti trece peste aceasta inhibitie. Probabil din asta si din alte gesturi ale tale, el a simtit ca nu e iubit, ca nu este "cel mai important" si ca pentru tine, tu esti cea mai importanta. E normal sa se departeze un pic si sa vada ce ai de gand sa faci. Probabil inca spera ca s-a inselat. Cred ca daca ar vedea intrebarile puse de tine pe TPU, s-ar lamuri definitiv ca e cazul sa isi caute alta relatie, cu o femeie interesata mai mult de el si mai putin de propria ei persoana.

| Farcas a răspuns:

Nu are de ce se iti fie jena. Ti-ai bagat tu in minte gandul asta ca,, doar baieti trebuie sa sune si sa invite fata la intalnire,, si acum ai ramas doar cu el, dar sa stii ca nu e o regula, de fapt nu e deloc asa.Si baieti au nevoie de afectiune, tandrete din partea partenerei. E probabil sa se fi racit si din motivul ca tu nu il cauti si el are nevoie de asta, ca sa vada ca iti pasa de el. Tu niciodata nu i-ai spus ca vrei sa v-a intalniti? In cazul acesta, e logic sa reactioneze asa, vazand ca nu ii dai atentie.cum te-ai fi asteptat sa fie? la fel ca inainte. oricand de frumoasa si rebela ai fi, daca intr-adevar ti la el si iti pasa de relatia voastra, cauta`l si tu si invita`l undeva pana nu se v-a satura sa o faca tot el.

Bafta.batting eyelashes

| Anecherry a răspuns:

Buna, angelinthedark. Eu cred ca tie iti e jena sa ii spui prietenului tau sa va vedeti pentru ca ti-ai implementat in gandire lucrul acesta, si anume ca baietii trebuie sa sune si sa invite fete la intalnire; acest lucrur poate fi mai mult sau mai putin o prejudecata, mai ales ca sunteti un cuplu. Poate ca si el vazandu-te asa s-a gandit ca nu reprezinta mult pentru tine, si asteapta unele lucruri de la tine, poate asteapta sa te mobilizezi, sa iei initiativa. Barbatii admira femeile puternice si care stiu ce vor. Trebuie sa iti scoti ideea asta din cap, ca iti este jena, pentru ca nu vei obtine ce vrei. Daca s-a racit fata de tine, nu e o mare tragedie, lucrurile se pot indrepta, dar numai daca tu vrei. Incearca sa mergi pe principiul ca nimic nu e imposibil, si ai sa vezi ce rezultate vei obtine. Fii inventiva, propune-i sa mergeti in locuri noi, sa faceti lucruri noi, interesante, captivante, amuzante, teribile si vei vedea ca lucrurile se vor schimba foarte mult; sunt sigura ca te va aprecia la adevarata ta valoare. Ai incredere in tine, puterea ti-o gasesti in interior, si sunt sigura ca esti o persoana plina de calitati. Te pup, sper sa iti fie de ajutor aceste sfaturi. Ana

| mihaa a răspuns:

E normal sa te vei mai rar si chiar e un bun pretext pentru a termina o relatie, ce sa zick? s-a plictisit de tine de mofturile tale, poate vrea o femeie adevarata care stie ce vrea de la viata, tu ai cautatoo cu lumanarea, scuza-ma ca sunt asa directa, dar ne-ai intoxicat si pe noi cu intrebarile tale, si nu inteleg de ce sa nu-l suni si tu? tu esti invatata sa nu misti un deget si el sa faca totul, draga mea intr-o relatie trebuie am2 sa colaboreze, probabil tu nu esti pregatita pentru o relatie serioasa si de lunga durata si el probabil s-a plictisit de tine si vrea o femeie adevarata care stie ce vrea de la viata, deci pe viitor fii mai atenta si mai precauta si colaboreaza, nu astepta sa faca el totul si tu nimic, bafta