| anonim_4396 a întrebat:

prietenul meu tot timpul este ocupat si de fiacare data cand trebuie sa ne vedem imi zice ca maicasa are treaba cu el si nu poate sa vina la mine, de multe ori ma rog de el sa ne vedem pentru el nu conteaza daca ne vedem o ora dar pentru mine conteaza, ma rog de el sa petrec timpul cu el sa iesim undeva dar nu vrea ori imi zice ca nu il lasa maicasa ori ca exista si alta zi in care sa ne vedem.Voi ce a-ti crede daca prietenul dumneavoastra stie ca palngeti si va zice hai sa te vad ca plangi.Eu sunt o persoana mai sensibila si nu inteleg dc el atunci cand plang e indiferent de multe ori seara ne certam si lui nici macar nu ii pasa se baga la somn stiind ca poate eu plang.El imi zice ca ma iubeste si ca vrea sa formam o familie dar cum sa cred asta o data ce noi abia reusim sa ne vedem o data pe saptamana, noi suntem impreuna de 2 ani si 4 luni, el la inceput nu era asa vb cu mine des cand plangeam il vedeam k ii pasa.Acuma pur si simplu ma suna si imi zice ca m-a sunat sa vada ce mai fac si ce mai zic.Imi zice ca ma supar degeaba, oare chiar ma supar degeaba, gresesc cumva ca vreau sa ma vad cu el mai des si ca imi e dor de el si vreau sa imi petrec timpul cu el? Voi ce credeti? Ce sfaturi imi dati? Credeti ca mama lui nu ma suporta de nu il lasa sa se vada cu mine?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mai vrea sa stie de tine, nu e om serios sa fie alb in fata ta.

| mona a răspuns:

Poate e chiar ocupat, fi mai indiferenta putin si nu te supara din orice, ti-a zis ca te iubeste...atunci asa o fi, ai incredere in el

| MarianWLF a răspuns:

Iti zic pe fata, s-a plictisit de relatia voastra asta s-a intamplat.
Daca in contiunare va proceda asa relatia voastra se va incheia.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, îmi pare rău chiar ai o situaţie delicată, nu aş vrea să fiu în locul tău, indiferenţa doare cel mai tare şi ştim doar că într-o relaţie comunicarea e cheia, încearcă să-l suni poate are unele probleme sper ca aşa să fie eşti sensibilă şi poate într-o zi se va întoarce şi v-eţi vorbi din nou ore în şir fi optimistă.
Ai grijă de tine, te pup!

| RefinedStrings a răspuns:

Nu e mama lui. El, ca si eu in relatia mea, NE-AM PLICTISIT. Tot timpul vreti ceva, tot timpul cereti ceva. Chiar si sa va vedeti. Omul nu mai are chef. Atunci cand iti spune ca are maica-sa treaba cu el, probabil ca in 10% din cazuri e adevarat. In rest leneveste la calculator sau sta cu baietii. Iti spun: recucereste-l. Fa lucrurile pe care le faceai la inceput. RE-CU-CE-RE-STE!

| pssssiiii a răspuns (pentru RefinedStrings):

Aici nu e vb de recucerit, e vorba de faptul ca mereu se iveste sa nu poata veni la mine sau ca nu il lasa maicasa ca are treaba

| RefinedStrings a răspuns (pentru pssssiiii):

Eu iti spun ca trec prin exact aceeasi situatie. Daca stii despre ce este vorba atunci de ce mai ceri raspunsuri de la noi? Vrei sa se rezolve situatia dar sa nu ai nimic de facut si sa se rezolve de la sine? happy Fa ce vrei frate si nu mai intreba la noi.

| Korman a răspuns:

El vrea sa iasa din rutina. Poate s-a plictisit de 2 ani si 4 luni.Eu nu zic ca e vina ta, dar ar trebui sa-i faci si tu o surpriza ceva care sa-i readuca interesul pentru tine.

| MenταLµ a răspuns:

Iti zic pe fata. Te-n sala sau nu mai vrea sa fie cu tine.

| SomeoneReal a răspuns:

Eu cred ca el tine la tine avand in vedere ca sunteti impreuna de 2 ani si poate trece printr-o pasa proasta... Daca vezi ca relatia continua sa mearga prost, ameninta-l ca te desparti de el si vezi cum reactioneaza. Daca zice ca nu-i pasa, e timpul sa il uiti. Succes!big grin