| steamy a întrebat:

Am nevoie de sfaturi!
deci m-am indragostit de o persoana ff mult si acum nu stiu ce sa fac sa o uit
nu am avut nici o relatie cu ea dar m-am indragostit fara sa vreau acum nu stiu ce sa fac... o iubesc mult de tooot dar nu am nici curaj sa ii zic e mai mare decat mine
eu as vrea sa o uit dar nu stiu cum ajutati-ma dau funt+vot
deci nu am avut nici o relatie cu ea deci ar trebui sa o uitsad... aaa si ink ceva ne intalnim zi de zi si ea se baga mereu in seamasad

2 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Flirteaza cu ea in joaca. (de exemplu cand ea este in spatele tau intoarcete si zi: ce faci mai? te uitai la fundul meu? sunt si eu om nu ma mai privii ca pe o bucata de carne.
sau
stai ca ma aplec sa-mi leg sireturile (sireturile chiar sa fie desfacute), sa nu cumva sa te uiti la fundul meu). Si pe urma sa zici ceva in genul: uffff, fetele astea... si mai zis de noi ca suntem perversi.
In fine. flirturi asa in joaca. Folosesteo ca sa agati alte fete de care iti plac.
De exemplu daca nu merge sa filtrezi cu ea si sa ii atragi atentia in sensul de iubit (de exemplu daca te-ar vrea in sensul ala atunci ar intra si ea in joc si ar zice ceva in genul: e na, nu mai sta cu spatele la mine ca privirea fuge sau, nu mai te apleca pentru ca nu ma pot abtine sa nu privesc etc).
Daca nu merge si observi ca vrea doar sa fiti amici atunci folosesteo ca sa te combini cu alte fete. Puneo sa te tina de brat si zi sa-ti zica la ureche (sopteste-mi la ureche ce parere ai de fata aia din fata, crezi ca arata bine si ca ma place?). Si cand treci pe langa ea si dupa ce-ti sopteste in ureche ce are de zis tu sa zici tare: da mai, ai dreptate, e draguta fata dar are si ea un nume si pe urma poti sa o intrebi pe fata aia: cum te cheama? si dupa ce zice numele: vezi?! ti-am zis eu ca are nume, si daca nu zice numele atunci: la naiba, ai avut dreptat, chiar n-are nume, pa fata no name!).
In fine, ai inteles ideea. Dai si tu frau liber imaginatiei. happy Eu ti-am dat un exemplu, tu decizi ce folosesti deoarece in final esecurile de genul or sa te faca sa ai mai mult tupeu in final, sau macar sa capeti experienta si sa-ti dai seama ce nu functioneaza si ce functioneaza.

| Ambasada a răspuns:

Hey happy
Si eu aveam aceeasi problema.
Cu un tip.si a vrut sa fie cu mine si nu am vrut.
Si dupa mi-a parut rau si ma tot gandeam la el.
Si chestia asta a tinut destul de mult.
Dar am reusit cu ajutorul prietenelor.
Adica am iesit, povesteam, radeam si in acele momente uitam de el si imi dadeam cat de bine e.
Asta este cea mai buna varianta.
Nu trebuie nimeni sa te forteze sau altceva, tu singur trebuie sa iti dai seama ca pierzivreama tot gandintu'te la el/ea trebuie sa traiesti prezentul si sa uiti trecutul.
Sa te bucuri de tot si sa uiti de ea.
Mie mi-a mers.sa zic propozitia [cand imi aduceam aminte de el]
Ziceam in gandul meu "La ce draq ma gandesc iar la el? Ca dupa iar sunt ca o moarta."
Nu stiu ce de chestiile astea te fac sa "suferi" cel mai mult.
Poate ca incercarea de a o face sa te placa si ea nu e cea mai reusita.
Pentru asta trebuie sa fi sigur pe tine si pe ceea ce simte ea pentru tine pana in momentul de fata ptc. daca dai gres si iti zice "Nu" o sa fi si mai leguma.
Cred ca ar trebui sa iesi si tu sa cunosti oameni noi sa vezi ca nu e ea ultima femeie de pe lumea asta si sunt o gramada poate.defapt nu poate laughing sigur mai bune ca ea din toate punctele de vedere daca intelegi ce vreau sa zic.
Succes. Nu uita ca viata nu se termina la ea.