| Andrinache20771Andreea2008 a întrebat:

Buna TOT, am o mare problema pe plan sentimental... am avut o relație cu un băiat timp de un an și 4 luni, la început lucrurile au mers extraordinar de bine, dar între timp lucrurile s-au răcit intre noi, el m-a înșelat de câteva ori, m-a batut, incepuse sa arunce cu cuvinte dure care ma puneau la zid, dar dupa toate astea eu tot il iubesc mai mult ca toata fiinta mea. De câteva luni ma tot tin dupa el si el imi spune sa-l las in pace, uneori imi spune ca ma iubeste, alteori ca ma urăște sau ca nu stie ce sa faca, acum se comporta foarte urat cu mine. Tuturor le spune că sunt o persoană neimportanta pentru el si ca nu vrea sa mai audă de mine indiferent de situatie, dar nu stiu de ce pentru că eu mereu i-am vorbit si m-am comportat frumos tocmai ca sa nu-l supăr si lucrurile sa fie bine intre noi.
Înainte ma iubea atât de mult, era atât de afectuos si atent cu mine, ar fi fost în stare de orice pentru mine, acum nici macar nu vrea sa ma mai vada sau daca ma mai vede se întoarce din drum si chiar nu i-am facut nimic.
Eu nu pot sa il las pentru că simt că sunt moartă fara el sau ca ceva din mine lipsește, ce sa fac ca sa se reîntoarcă la mine? Ar trebui sa fiu indiferenta? Daca sunt indiferenta va dori sa ne împacăm? As face orice ca sa ne împacăm, îl iubesc prea mult pe băiatul ăsta, va rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac ca sa ne împacăm si ca totul sa fie bine? Stiu ca se poate schimba, dar ce sa fac ca accepte sa vorbim? El e totul pentru mine chiar nu stiu ce sa mai fac, poate mai sunt fete ca mine care nu au avut curaj sa spuna asta, dar eu chiar am nevoie de sfaturile voastre.
Va rog ajutati-ma.
Noi suntem aproape unul de celălat, ne despart câțiva metri.
Ce ar trebui sa fac ca sa fie si eficient? Dar nu vreau răspunsuri cu lasă-l sau balta e plină de peste si chestii... am incercat, jur si chiar nu pot.
Vreau sa ma ajutati va rog.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adevarat mai bine si cu rau decât farã rau. Nu o sa se intoarca la tine orice ar fi, mai bine iti dai tu singura in frezã.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să te ajut, n-am cu ce. Dar pot să râd de tine. Anunță-mă dacă vrei.

| Heavenonearth a răspuns:

Nu vrei tu să te desparţi de el...esti prea dependentă de el.Nu concepi ideea să fii singură şi că nu o să mai intâlnesţi altul ca el!
Greşit! O să găsesţi altul mai bun decît el, asta ţi-o garantez eu.
Spunea o mamaie din autobuz azi: Poţi, dar nu vrei!