| angelica02 a întrebat:

Buna va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi,m-am indragostit fara sa vreau de o persoana mai mare ca mine si nu am avut curajul sa ii spun asta niciodata,dar si el ma priveste mereu si imi zambeste, cand ma vede pur si simplu ramane blocat uitandu-se la mine.Eu nu stiu ce sa ma mai fac dar el are prietena si nu ma pot baga peste...

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Faptul ca ne putem indragosti de o persoana nepotrivita noua este un lucru independent de vointa noastra, dar pe langa inima avem si un cap pe care trebuie sa-l punem la treaba, astfel incat sa nu ne facem de rusine cu tot felul de pretentii absurde.

| Neo12 a răspuns:

Dacă ei chiar se iubesc şi au o relaţie stabilă, nu se merită să te bagi peste.
Îţi recomand să eviţi să te întâlneşti cu el sau să te uiţi/gândeşti la el. Încearcă să-l uiţi punându'ţi în gând că are prietenă, tu trebuie să găseşti pe altcineva.
Nu se merită să strici relaţii dacă acolo chiar există iubire. Prin privire se pot spune multe, dar fiecare înţelege ce vrea.
Ai grijă ce faci!

Răspuns utilizator avertizat
| Vanqu1sh a răspuns:

Daca ai constiinta si bun simt atunci nu te baga peste treburile oamenilor. Este ceva trecator, mai bine ai incerca sa iti faci o relatie cu cineva care nu are iubita. Bafa!

| angelica02 explică (pentru Vanqu1sh):

Am incercat Vanqu dar degeaba, nu il pot uita deloc

| AlexTG a răspuns:

Nici nu ar trebui sa te bagi, sincer. Mai mare zici? Cu cat? Tu cati ani ai? Nu cred ca se merita, cel mai probabil e ceva trecator. Dar tu stii mai bine.