| Bomber27 a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre! acum o saptamana m-am despartit de prietena mea cu care am fost 10 luni de zile si am iubit-o si o iubesc mai mult decat orice pe lumea asta insa din cauza ca sunt eu tolomac in relatia asta am mintit-o de multe ori si miercurea trecuta a fost ultima picatura. Am acceptat pana la urma sa ne despartim stiind ca eu sunt devina insa nu pot traii fara ea de miercuri pana sambata am fost ok dar dupa aia m-a lovit si chiar numai pot fara ea sunt deprimat rau de tot planga mereu imi sta gandul mereu la ea. Ea mi-a zis ca nu ma mai iubeste dar inca tine si ii pasa de mine, cum sa fac sa ma impac cu ea daca mai este vreo sansa daca nu cum sa trec peste ea, chiar numai suport durerea asta simt ca pe zi ce trece mor. Cum sa ma port sa o recastig ce sa fac? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| justaboy a răspuns:

Cu ce ai mintit=o? si daca ai mintit=o asa mult nu vad de unde aceasta ''durere'' si daca totusi exista insamna, sunt mai multe variante, 1 esti ipocrit si u chiar o iubesti dar o iubesti pe genul sa fie langa mine cand vreau eu si sa faca ce vreau 2 esti mai fetita ca ea 3 esti fetita
SFATUL MEU:nu incerca sa te scuzi in fata ei daca ti a dat papucii las o in pace fa pe indiferentu da i impresia ca ai multe gagici si esti un P.I.M.P in materie de ametite... eventual iesi undeva cu 2 prietene si spune le sa se prefaca ca sunt cu tine si de astea si vinesingura inapoi
P.S. Ma pricep sa dau sfaturi, nu sa le urmez...stiu ce e de facut pacat ca pe mine nu m-a invatat nimeni la ''vremea mea''
Deci lasa plansu si baga la cap ca fetele din ziua de azi trec repede peste relatii nu mai crede ca daca ai minti o odata de 2 ori gata e fraiera de fapt e mai smechera decat crezi si daca suferi ca fraieri scuze expresia e din vina ta

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum daca fata a vazut ca tu ai mintit-o la greu si vede ca vrei sa te intorci din nou cu ea nu cred ca ar accepta pentru ca si-a pierdut increderea pe care o avea inainte si stie ce om esti, asa ca cauta alta si nu mai minti asa cum ai facut cu fosta ca sa mentii o relatie mai lunga si in conditii.

| IsabelaIssa a răspuns:

E greu de castigat si mai ales de pastrat increderea. Daca esti hotarat sa te schimbi, poate ca ar trebui sa mai incerci odata dar sa ii si demonstrezi asta. Din cauza minciunilor iubirea se distruge, dar spune totusi ca inca mai tine la tine. Poate o mica speranta de a reaprinde iubirea din inima ei inca mai e. E greu pentru ea sa te mai creada si daca te pui in locul ei o sa ii dai dreptate, nici tu nu te-ai fi intors. E bine totusi ca iti dai seama ca ai gresit si unde ai gresit. Incearca sa o cauti din nou, dar nu sa o presezi, ia-o usor. Fa-i anumite suprize cu care sa o incanti, vorbeste-i dulce tot timpul, fa-o sa se simta iubita si sa isi doreasca singura sa se intoarca la tine. Orice om gresteste, important e sa aiba vointa sa se schimbe.Pentru asta iti trebuie multa rabdare si timp. Nu te astepta sa te accepte din prima incercare si nu renunta. Bafta!

| 4K985TY a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa ii cadonezi ceva frumos si sa ii spui ca asa nu va mai fi niciodata- si dupa caz poti sa o imbratisezi sau sa o saruti pe obraz.Succes

| Ingrid27 a răspuns:

Pai spune-i de ce ai facut-o fa ceva ce so impresioneze ceva iesit din comun