| AlyCorina a întrebat:

Hello tuturor :] Am si eu o mica-mare problema. Acum 22 saptamani, mai exact sambata trecuta am fost la tara la bunica, unde obisnuiam sa merg destul de des si unde am foarte multi prieteni. Pe acolo mai vine si o fata din Bucuresti, dar vine in vizita pe la bunici. Si saptamana trecuta era si ea pe acolo. Datorita faptului ca bunicii mei sunt prieteni de familie cu bunicii ei au facut revelionu' impreuna si bla bla bla a trebuit sa ma imprietenesc si eu cu fata asta care sincer cam are fite si nu prea o suport din cauza asta. Ea a fost plecata sambata, dar duminica mi-a dat telefon ca vine pe la mine si n-am avut incotro, trebuia sa o primesc. A venit pe la mine pe la 4 si a stat cam pana la 9 si in tot timpu ala tot vorbea cu unu de care mi-a placut mie si inca imi mai place, si lui i-a placut de mine si a intrebat-o la un moment dat daca vrea sa stea cu el, si ea a acceptat, dupa ii tot trimitea mesaje cu "te iubesc", "abia astept sa ne vedem maine" etc, in fine, am citit toate mesajele lor cat a stat la mine fata aia. A doua zi, si anume luni m-a sunat Mella, fata aia asa o cheama, si m-a rugat sa merg cu ea sa se intalneasca cu Razvan, baiatu ala cu care statea si prietenu lui cel mai bun si m-am dus mai mult de gura lu bunica ca a auzit toata conversatia noastra si ma tot batea la cap sa ma duc si ca sa scap de gura ei m-am dus. Am mers toti 4 la o casa parasita si Mella si Razvan ne-au rugat pe mine si pe celalalt baiat sa nu mai zicem la nimeni ca sunt impreuna si asa am facut, doar ca dupa 2 ore au mai venit altii pe acolo si le-au cam stricat distractia porumbeilor, dar eu m-am bucurat nespus ca au venit altii, ma saturasem sa-i tot vad pe cei doi sarutandu-se incontinuu, mai avea putin si imi venea greata. Dupa alte doua ore petrecute acolo, Mella s-a hotarat sa-i dea papucii lu Razvan si s-au cam certat, ea l-a pus sa-i stearga nr de telefon si etc, iar don'soara a trebuit sa plece marti la ceilalti bunici fiindca se certase rau de tot cu mama ei din cauza lui razvan. Iar marti pe la 11 si ceva m-a sunat domnu razvan, m-a si trezit din somn si incepuse sa-mi planga la telefon, ca e foarte suparat ca s-a certat cu mella, ca din cauza lui a trebuit sa plece si alte bla bla bla-uri, iar dupa mi-a zis daca ies pe afara pe la 5 cu el si prietenul lui si ca fraiera am acceptat iar. A fost destul de tare pe afara, iar seara, eram la poarta la mine cu sora mai mica a fostului meu prieten tot de acolo si a venit si domnu razvan si m-a intrebat daca vreau sa stau cu el si am acceptat. Ne-am tot sarutat, imbratisat, altintat, mi-a zis cat de mult ma iubeste si eu pe el in fine ceea ce conteaza e ca m-am simtit formidabil, iar el miercuri a trebuit sa plece pana vineri dar am tinut legatura la telefon. iar vineri ne-am vazut iar si a fost superba ziua aia, dar pe la 10 seara el a trebuit sa se duca acasa fiindca era pedepsit si nu avea voie prea mult pe afara, iar eu am mai stat la poarta la mine cu prietenii lui si o fata cam pana la 2 dimineata, iar pe la 11 i-am dat papucii ca fraiera. A doua zi, dupa toate chestiile alea, a doua zi fiind sambata eu am plecat acasa si acum nu stiu cand ma mai duc si am aflat ca sambata a venit si don'soara mella si am aflat ieri ca razvan s-a impacat cu ea, doar ca prieteni, dar cine stie ce se poate intampla in continuare. aseara am vorbit cu el pe mess si mi-a zis ca sa ma faca geloasa ca se duce la mella la poarta ca i-a fost dor de ea etc, lucru ce pe mine m-a cam durut avand in vedere ca nu ma mai bagat deloc in seama pe mess ci doar eu pe el si abia raspundea iar acum o ora l-am intrebat daca e suparat pe mine si de ce nu ma mai baga in seama pe mess si mi-a zis ca nu e suparat si ca nu ma mai bagat in seama fiindca nu avea un subiect bun de discutie, clar numai vrajeli. Pe mine ma doare nespus de mult indiferenta lui dar nu stiu cum sa fac sa incerc sa-i arat ca nu-mi mai pasa( chiar daca nu e asa), cum sa fiu indiferenta in preajma lui fiindca ma voi mai duce pe la tara asta e clar. va rog frumos, am mare nevoie de sfaturile voastre. dau funda + vot. multumesc anticipat big hug

p. s: am 14 ani si el tot 14 are

Răspuns Câştigător
| karrry9999 a răspuns:

Daca vrei sa pari induferenta nu-l mai baga in seama si nu il mai intreba nimic asa o sa vina el singur la tine

3 răspunsuri:
| RenataAlesya a răspuns:

Pai ar trebui sa il intrebi si sa ii zici sa iti spuna clar daca lui chiar ii place de tine si vrea sa stea cu tine sau daca o place pe fata aceea mella
Poti sa fi si indiferenta: nu mai vorbi cu el pe mess, prefa-te ca te simti bine fara el, nu il mai privi si pune pealtcineva sa o faca pentru a vedeareactia lui(cineva de incredere)

| Ancutza_9490 a răspuns:

E prea mult de citit laughing

| AlyCorina explică:

Voiam sa zic acum 2 saptamani. ma scuzati, dar sunt foarte neatenta -.-