| asaafostodata a întrebat:

Am nevoie de sfaturile voastre. Orice sfat conteaza pentru mine.
M-am combinat cu un baiat doar pentru-ca tot insista mereu sa stau cu el, si m-am saturat sa-l tot refuz mereu si am acceptat, pentru-ca era de treaba si asta imi placea la el.
Ma comportam ca iubita lui dar de fapt nu simteam nimic pentru el, de fapt nu eram.
Dupa un timp i-am zis ca nu mai pot continua pentru-ca imi place de un alt baiat.
[Stiu am fost foarte rea, am fost ingrozitoare.nu vreau sa stiu ce a simtit el atunci]
Parea ca a fost intelegator cu mine, si chiar s-a oferit sa ma ajute, in legatura cu baiatul care-l plac.
[baiatul care-l plac eu de fapt, are prietena]
El a zis ca o sa-i desparta pentru mine.
Dar eu nu pot sa-i fac asta pentru-ca fata aceea nu mi-a gresit cu nimic,
si nu are nici o vina, si probabil ei se iubesc.
Nu as vrea sa ma bag peste ei. i-am zis ca o sa astept.
Dar el mi-a zis sa-l las sa faca asta pentru-ca vrea sa ma vada fericita.
I-am zis ca nu.
Dar e prea incapatanat sa inteleaga.
Eu il plac foarte mult pe acel baiat.
Sau doar cred asta?
[in fiecare zi ma gandesc la el, inainte sa adorm, cand ma trezesc, cand vb cu un alt baiat.tot timpul.]
Nu stiu ce sa fac.
Eu am zis ca o sa astept si un an, daca e nevoie.Pt-ca sa renunt la el nu as putea.Nu pot sa-l uit.
Pt-ca il vad mereu
cum as putea sa-l uit daca mereu e prin preajma mea?
Va rog, zice-ti si voi ce as putea sa fac?
[va multumesc mult mult de tot, celor care imi da sfaturi]
:*

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aha, nu vrei să ştii cum s-a simţit el când te-ai comportat îngrozitor cu el dar te gândeşti la o fată căreia de asemenea îi vei face rău.
Interesant cum de nu ţi-ai pus problema că-i faci rău şi lui. De ce? Pentru că de sentimentele băieţilor nu-ţi pasă şi eşti egocentrică. Doar ce simţi şi crezi tu contează.
Cu astfel de atitudini nu-ţi vei găsi prea curând fericirea într-o relaţie!
Sfat simplu şi pragmatic: Renunţă la amândoi!

| lyrics a răspuns:

Cam complicata treaba.
daca cei doi se despart(banuiesc ca ei se iubesc) baiatul daca o sa fie cu tine, o sa se gandeasca tot timpul la ea.(exact cum faci u cu baiatul asta incapatsanat)ca nu e asa usor sa uiti p cineva.
lasa'l p baiatul asta care are o relatsie.nu'i distruge fericirea dintr'un capriciu.nici u nu esti sigura daca il placiwinking
j nici p baiatul care te place nu-l mai amagi
big hug bft

| Rozasinimicmaimult a răspuns:

Sfatul meu. impaca-te cu asta. nu merita. el face asta pentru ca tine la tine. impaca-te cu el ca mai tarziu o sa regretitongue

| Iasmiine a răspuns:

Pai daca il iubesti lupta pentru el si daca o sa ii desparti(fara sa stie), baga`te pe el. vorbeste cu el.etc. si poate o sa reusesti sa-l faci sa te placa. Degeaba iti irosesti timpul sa stai cu cineva pe care nu-l iubesti. Pentru ca nu o sa fi fericita.

Răspuns utilizator avertizat