| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de speciile inrudite cu tenia vacilot, a cainilor si a pestilor. Daca se poate, dati-mi si niste informatii despre ele.Va rog e urgent!
Scuze pentru categorie.

5 răspunsuri:
| DinGri77 a răspuns:

Specii
Taenia cervi
Taenia crassiceps
Taenia hyaenae
Taenia hydatigena
Taenia krabbei
Taenia multiceps
Taenia ovis
Taenia pisiformis
Taenia saginata
Taenia serialis
Taenia solium
Taenia taeniaeformis
Taenia Echinococcus

| anonim_4396 explică (pentru DinGri77):

Mersi

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Ok,ok,ok...Se pare ca nu stii despre tenie... desigur ca puteai sa dai un search pe google, dar asta este imposibi.Deci tenia este un vierme intestinal care se prinde cu gura de esofag.La cap este foarte subtire si pre capat este foarte lat. Teniile pot ajunge si pana la 3 metri. Tenia nu are inca o specie inrudita. Tenia este un vierme intestinal. Tenia apare la vaci, caini, pesti, oi chiar si la oameni. Sper ca te-am ajutat. Dar puteai sa cauti pe google, nu este asa greu.Bye,bye.

| DinGri77 a răspuns (pentru Riko_Richardo_1982):

HAHAHA daca taceai... stii vorba aia nimeni nu stie ca esti prost pana nu deschizi gura!
Specii
Taenia cervi
Taenia crassiceps
Taenia hyaenae
Taenia hydatigena
Taenia krabbei
Taenia multiceps
Taenia ovis
Taenia pisiformis
Taenia saginata
Taenia serialis
Taenia solium
Taenia taeniaeformis

| anonim_4396 explică (pentru Riko_Richardo_1982):

Eu aveam nevoie de speciile inrudite cu tenia vacilor...etc nu de informatiidespre tenie