| Abracadabra1 a întrebat:

Am nevoie de un sfat! Am scris mult,deci daca nu vreti sa ma ajutati,va rog sa nu va irositi timpul!

Povestea incepe cu o fata cam prostuta (mda,ati ghicit,eu.).O fata care a inceput sa creda ca simte ceva.Care a inceput sa isi faca zeci de scenarii in minte.Si totusi,lipsea esentialul - curajul.Asa ca fata si-a facut un ID fals si a inceput sa vorbeasca cu baiatul.Si a inceput sa il minta (i-a dat alte poze,a mintit unde invata,nu i-a spus numele ei real.) dar si sa ii spuna adevarul (unele secrete,sentimente,etc.).Si baiatul a mintit-o.Fata a aflat si s-au certat.Ea a refuzat sa ii spuna cine era (ii era prea rusine,de ea,de sentimentul pe care credea ca il simte.). El a aflat ca ea are blog si s-a suparat,crezand ca ea a dat linkul la toti cunoscutii si si-a batut joc de el (si nu este asa, toti de aici nu il cunosc - cred. adica nu e ca si cum i-as fi publicat numele,nu?).De atunci nu au mai vorbit in "formatul" ala (el a vorbit cu ea,dar nu stia ca este "ea" - cam complicat)
Acum fata vrea sa ii spuna ce a simtit.Ei ii lipsesc enorm discutiile cu el.Vrea sa ii spuna lucrul acesta la inceputul vacantei de vara,ca sa poata sa "fuga" 3 luni de el.Vrea sa ii spuna fata in fata (chiar daca e timida), vrea sa ii vada privirea. vrea sa il asculte.

Daca ati fi EL ce ati face?

2 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Daca as fi el?
Pai ceea ce ai scris e destul de ambiguu, dar din ceea ce am desprins din text, imi dau seama ca sunteti doi oameni de nimic...doi oameni care mint mai ceva decat respira laughing.
Partea buna e ca 90% din cei cunoscuti de mine se apropie ca si caracter de cele 2 personaje din poveste (care apropo,ar trebui sa nu mai minta si sa isi ceara scuze unul altuia).
"Toate-s praf... Lumea-i cum este... și ca dânsa suntem noi." (Epigonii-Mihai Eminescu)

Bafta si vezi nu mai minti (nu ca nu e bine,caci uneori te scapa de necazuri, dar este ceva foarte urat, ceva ce detest la o persoana)

| v9 a răspuns:

De ce nu-i spui adevarul TU, nu ea. Poate te va placea mai mult pe tine decat pe ea. Incearca sa fi sincera. Un om va aprecia asta la tine mai mult ca orice.
Sper ca am inteles idea si ca te-am ajutat.