| love123456 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. de ceva timp am o relatie cu un barbat mai in varsta decat mine dar care este casatorit. stiu ca nu este corect dar il iubesc enorm de mult si nu imi imaginez viata fara el. si stiu ca el este casatorit doar pentru a fi alaturi de copilul lui fiind amenintat ca daca divorteaza i se va lua custodia copilului. cum as putea sa fac sa fie doar al meu?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poate fi doar al tau, tu esti pentru el amanta, adica femeia din umbra care se multumeste cu firmituri si care nu merita mai mult. Chiar daca ar divorta, fii 100% sigura ca si-ar gasi o alta partenera oficiala si tu ai ramane tot cealalta femeie. Fiindca nu te afisezi in public cu femeia cu care te-ai culcat in timp ce erai casatorit, te faci de ras si lumea te judeca ca aduci in public o relatie de placere care trebuie sa ramana strict in pat. Tu nu te-ai respectat pe tine si i-ai indus si lui ideea ca nu est enevoie sa te respecte, ca esti dispusa la orice incalcare a moralei si ca tu, ca om, nu ai nici o valoare. Asta nu se poate indeparta, asta ai vrut sa fii, asta ramai pana la sfarsitul vietii pentru el. Daca vroiai sa fii respectata, era obligatoriu sa te respecti tu si sa o respecti pe mama copilului lui.

| love123456 explică (pentru Brigaela):

Nu m-ai inteles... eu stiu ca ceea ce am facut am facut gresit... dar eu deja am o relatie cu el de mult timp, locuim in aceeasi casa si ne cunoastem familiile si restul doar ca ea nu vrea sa ii acorde divortul ca el sa fie cu mine.

| Brigaela a răspuns (pentru love123456):

Nu cred ca vei fi oficiala prea mult timp, lumea va rade atat de rau de el incat te va ascunde foarte repede.

| HueyFreeman a răspuns:

Impusca-te.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca om rațional cu conștiință, te-ai simți bine să distrugi o familie? Viața unui copil mic, în formare, sentimentele mamei după o căsătorie de așa anvergură încât au și copil?
Nu știi, ești cel mai probabil o mucoasă de 18 ani față de familia aceea. O mucoasă egoistă.

Nu știu de ce vă faceți iluzii că se uită acei bărbați la niște copile, ca și când le-ar iubi pentru personalitate și nu pentru o scurtă aventură. Asta ar însemna pedofilie, și, dacă s-a uitat la tine, poate să te înșele și cu alta în curând, dacă ai crede că relația rămâne. Genul ăsta de om este cel foarte plictisit ce caută alte tipe cu care să se distreze temporar. Tehnic n-are cum să fie atras de tine, aveți experiențe diferite de viață.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu nevasta'sa, poate o dati la pace si te infiazawinking

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandruGeorgeNita a răspuns:

Voi copii din ziua de azi nu mai aveti pic de scrupule in voi. De minte, de rationament. Ce crezi? ca daca distrugi o familie va fi bine? Momentan sta cu tine ca are cu cine sa faca sex...dar daca isi lasa nevasta fi sigura 100% ca si tu vei fi parasita. Esti Amanta lui momentan. Esti cum se spune a 5a roata.