| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Imi place un baiat care a vrut in urma cu ceva timp sa stea cu mine dar eu nu am vrut...Insa l-am revazut in urma cu cateva saptamani si am simtit ceva ce nu am mai simtit niciodata pentru nimeni! Acum insa cred ca el are prietena... Ce ar trebui sa fac? Sa incerc sa vorbesc cu el? Sau sa incerc sa il uit?

6 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Sa incerci sa ti traiesti viata copilaria probabil si sa nu te mai comporti ca un adult..pentru astfel de lucruri vei avea foarte mult timp! Timpul pentru care traiesti acum nu ai sa te mai intalnesti niciodata intelegi?

| neutrino a răspuns:

Acum baiatul este ocupat. Ghinion. Asteapta alt tren.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca are prietena eu zic sa il lasi si sa nu te bagi pentru ca nici tie nu ti-ar placea sa se bage cineva in relatia ta, corect?
Daca nu esti sigura informeaza-te de la cineva ca are putea sa stie!
Te pup!

| BSwwatch a răspuns:

Eheee...cea ce ai simtit tu in acele momente poarta denumire sentimente de invidie, odata invidia instaurata-n tine te-a facut sa ai interes fata de acea persoana.Ce-ai putea face? daca te lasi condusa de invidie si egoism normal ca ai sa vrei sa te bagi peste relatia lui eventual te-ar bucura ideea ca el ar renunta la actuala lui prietena pentru tine, apoi tu obtinand cea ce ti-ai dorit normal ca-ti pierzi interesul fata de el, rezultatul; tu o scorpie el un infidel si un distrugator de sentimente si ea o fiinta cu sufletul sfasiat si indurerat va incerca sa-si gaseasca alinare pe TPU, cam asta-i meseria invidiei!happy

| SerafimHD a răspuns:

Ai putea sa vorbesti doar ca sa iti stapanesti sentimentele pentru ca daca tu incerci sa il convingi sa se desparta de ea si el accepta... si el de tine se poate desparti convins de altcineva

| bohren a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el, asa poti sa clarifici daca are prietena sau nu. daca e singur treci la treaba. daca intre voi a mai existat inainte o discutie despre o relatie inseamna ca nu va fi greu ca in viitorul apropiat sa aduci asta in discutie. dar pana atunci fi draguta, zambeste si arata-te interesata de ceea ce zice el! succes!