| Lavinia019 a întrebat:

Am nevoie de un sfat urgent. În urmă cu o săptămână, l-am înșelat pe iubitul meu cu prietenul său iar acum, acest băiat mi-a spus că m-a filmat cu telefonul, din spate, în timp ce făceam sex în mașină iar eu nu mi-am dat seama că mă filmează deoarece eram puțin amețită și în mașină era muzica dată la un volum ridicat iar acum, respectivul m-a contactat pe Facebook și mi-a propus să ne întâlnim ca să facem din nou sex iar eu i-am zis că ce a fost, a fost și că a fost doar un moment în care eu eram excitată și băută și că nu se va mai repeta dar când i-am zis asta, el mi-a spus că are o filmare pe telefon în timp ce făceam sex iar acum mă amenință că dacă nu voi mai face o dată sex cu el, îi va arăta filmarea iubitului meu și sunt foarte stresată din această cauză pentru că mă tem că dacă îl voi refuza să nu îi arate filmarea iubitului meu. Voi, fetelor, cele care sunteți mai mari ca vârstă... Ce ați face dacă ați fi puse în situația mea? Ați mai accepta să mai faceți o dată sex cu acel băiat ca să nu afle iubitul vostru sau ați merge pe ideea că el nu-i va arăta filmarea de pe telefon?

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rând, nu cred ca m as fi pus in situația ta. Am avut și eu ocazii, la relațiile din trecut, dar n am cedat niciodată. Cred ca depinde de caracter. In al doilea rând, i as recunoște iubitului ce am facut și i as arata și ce prieten are. Nimeni nu merita oameni de nimic alături. In concluzie, cea mai dreapta abordare a subiectului mi se pare sa i recunoști, pentru ca oricum acesta va vedea filmarea fie ca faci sex, fie ca nu. Succes happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei ceda te va santaja in continuare. O greseala care este recunoscuta si marturisita, pe jumatate este iertata. Mai ales in conditiile prezentate si precizate privind modul in care a fost intretinut sexul respectiv. Curaj si nu te lasa santajata si nici amenintata. Multa sanatate! lucrurile intamplat

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te desparti tu de iubitul tau pentru ca practic ti-ai batut joc de el avand o aventura cu prietenul lui. Daca era un strain pentru care aveai sentimente sincere si cu care vroiai sa incepi o relatie pentru ca cel de acasa avea probleme si nu mai mergea poate era un pic altceva.
Spune-i sa iti trimita si tie filmarea sa o vezi. Daca refuza insista daca tot nu vrea inseamna ca nu are si nu te lasa pacalita. Daca iti arata ca o are spune-i ca o sa mergi sa ii depui plangere la politie.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Acesta este santaj! Indiferent de ce ai facut, asa se numeste. Inregistraza-l cand iti spune de filmare. Apoi ai, acum la inceput, doua alternative: 1. Daca iti pasa totusi de el, ca om, spune-i ca l-ai inregistrat si ca daca nu termina cu santajul, faci plangere la politie. Daca vrei sa-l pui la locul lui, faci plangere fara sa-i mai spui. Daca nu-i faci plangere, cere ca va intalniti si atunci ii spui de inregistrare si pune-l sa stearga in fata ta filmarea.
Eu iti spun: poate sa fie rau si daca faci ce ti-am spus, dar nu atat de mare, cat ar putea sa-ti faca daca cedezi.
Daca nu-l poti inregista, spune-i totusi ca l-ai inregistat.
Cat despre prieten... mai mult ca sigur ca o sa afle.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Lasa-l sa i-o arate, nu cred ca are tupeul necesar.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e nicio fată, e acelaşi tip dubios care face "chestionare" din care vrea să afle cât de curve sunt femeile (dacă s-ar *ute pe bani, dacă si-ar înşela iubiţii, dacă s-ar culca cu mai mulţi tipi etc.)

| Elena9328 a răspuns:

În primul rând acela nu îi este prieten.
Cum poate un om să facă asta? Intr adevăr și tu ai partea ta de vina.
Dar acum chiar nu mai contează, faptul e consumat.
Te duci și îi spui iubitului tau. Totul se află, draga mea, chiar daca nu i spui.
Așa că fa ți curaj, ok?
Și chestia cu filmatul nu cred că e adevărată.
Nu accepta! In niciun caz. Ai înțeles?!

| AlexSalling a răspuns:

Nu ceda la presiune. Am o idee, spune-i iubitului tau ca prietenul te-a fortat in ziua in care te-a filmat cu telefonul. Este singura ta sansa de a ramane cu iubitul. Acum, daca nu te-ar deranja sa o mai faci odata cu prietenul, da-i bataie.

| Elide a răspuns:

Păi nu ajungeam in situatia ta..si daca prin absurd mi se intampla asa ceva îl distugeam pe ala.cel mai bine încearcă să.i distragi atenția si sa pui mâna pe tel lui sa vezi daca exista vreo filmare cu tine si daca exista o ștergi imediat

| AdrianaVochescu a răspuns:

Iubita, orice ai face iubitul tau oricum o sa vadă filmarea. Ca așa sunt băieții. Eu zic sa incerci sa ii spui iubitului tau adevărul... E singura opțiune, pentru că oricuuum o să afle, crede-mă.
Sa nu faci sex șantajată niciodată. Take care ❤️. Viața o să îți ofere multe. Inspiră, expira. Nu e sfârșitul lumii nici aici?