| PussicatDolls a întrebat:

Am nevoie de voi. Pe 18 luna trecuta am avut ciclu menstrual pana pe 22-23. Pe 26 eu și prietenul meu ne-am întâlnit și încerca să mă convingă sa mă culc cu el.Cum eu nu am vrut,m-a masturbat. Am niște mici dubii pentru ca la un moment dat și-a dus mana în zona intima,dar nu îmi aduc aminte dacă s-a atins sau doar și-a desfăcut fermoarul. În sfârșit, de 4-5 zile am dureri de sâni,mi s-au întărit un pic, nu îi prea pot atinge, durerea se întindea de undeva de la marginea sânilor spre sub braț. Durerile astea le am de obicei înainte de menstruație. Menționez ca am dereglări hormonale și deci nu am ciclu regulat. Exista vreun risc de sarcina? Totuși el mi-a spus în aceeași seara sa stau liniștită pentru ca el știe ce face și nu am cum sa rămân gravida prin masturbare pentru ca el nu a avut sperma pe mâini. Mi-a zis "dacă îmi dădeam drumul în mâini și ți le înfigeam ție în vagin, da, existau riscuri, dar așa nu!". Este deja în data de 19 și oricum nu mă așteptam să îmi vina la 28 de zile. Azi m-a durut puțin burta,durerile de sâni au încetat un pic și am un sindrom premenstrual,sunt nervoasa,plâng foarte mult și nu îmi găsesc locul. M-am uitat în oglinda și sânii mei din profil nu sunt umflați în partea superioara, sunt în continuare lăsați și mă mai dor un pic. Ceea ce mă sperie e ca am descoperit niște vene mai pronunțate care coboară spre zona sfarcurilor (care nu sunt modificate). Credeți ca o sa îmi vina menstruația zilele astea? Va rog ajutați-ma. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Buburuza inainte de toate sa iti spun niste lucruri care pe viitor sa nu le mai faci sau fa-le dar cu cap.Nu mai face-ti petting sau sa va masturbati aiurea ca e un chin pentru organsim.Habar nu ai nici tu si nici el ca se da peste cap tot ce tine de activitatea hormonilor. Excitarea si Masturbarile sunt ok dar trebuie sa se finalizeze la un moment dat si cu o partida de sex.Sexu e placere si chiar daca tu nu vrei pentru ca ai in constiinta ca nu e bine sa stii ca nu e nimic rau, ba din contra dar trebuie sa fie protejat. Faptu ca iti agiti organismu e ca si cum te-ai juca cu o bestie inchisa in tine.Crede-ma ca stiu fete care cand au renunat la control o faceau cu trei odata si oral si vaginal si anal totu datorita acestor excitari aiurite care nu duc decat la o cresterea a dorintei de a face asta.Bun lasand la o parte dorinta poat aparea si modificari in organsim si probleme ale mestruatiei cum este si cazu tau. Vreau sa retii un lucru :Nu se ramane asa usor Insarcinata! si o sa iti spun si de ce -Trebuia sa fi in perioada de fertilitate a ciclului menstrual(ciclu nu e tot propice sarcinii, doar o zi sau doua sunt periculoase din acesta restul se poate chiar face si sex dar protejat.
-Lichidul Preejaculator care l-ar secretat el nu este periculos decat atunci cand iubitu tau a ejaculat inainte cu 24 ore. Daca a trecut trei zile de la ultima ejaculare poate sa iti bage si tone de lichid ca nu ramai pentru ca nu are in compozitie sperma. Uite de fapt cum sta treaba :Cand ejaculam mai ramane sperma(mai bine zis raman spermatozoizi) pe canalu nostru care cand ne excitam e posbil sa fie luati de Lichidu preejaculator si sa ajunga la voi in vagin daca va penetram sau se scurge acolo.Insa daca a trecut ceva vreme acel lichid care se numeste si Picatura Placerii este lipsit de pericole. Bine mereu se trezeste cineva sa comenteze pentru ca mai sunt si exceptii.Plus ca iubitu tau si-a dus mana doar si nu s-a atins, si chiar daca ar fi facut-o e nevoie sa iti bage un deget destul de adanc in vagin cu licid pe el, tu sa fi fertila ceea ce e destul de greu de crezut. Tine cont ca e si lenjeria pe care s-a atins atata vreme cat a bagat mana dar si cand a sco-so! Stai linistita ca nu ai nimic.Eu am facut cu fosta ca si tine si nu a aavut nimic dar la noi era mai grav ca eu chiar bagasem si degetu si cu lichid pe el si tot nu a patit nimic.Cel mai probabil esti racita!

| Yasemyn a răspuns:

Buna!
Tu singura ai spus ca deja ai acel "indrom premenstrual"
Deci, sfatul meu, este sa nu te sperii, menstruatia iti vine sigur happy prietenul tau are dreptate, nu poti ramana insarcinata daca el nu ejaculeaza in vaginul tau happy
Este o intarziere ceva mai mare happy Ai rabdare inca vreo 7 zile maixm happy

Bafta kiss

| ZuzuMissy a răspuns:

Ar fi o minune mare sa ramai insarcinata fara sa te penetreze. totusi tu mai esti virgina sau nu? cand tea masturbat el doar la suprafata sau tia introdus si degetele inauntru?