| elynasv a întrebat:

timp de 3 luni am luat anticonceptionale dar le-am intrerupt pentru ca nu ma simteam bine cu ele, ma dureau sanii fff tare, ciclu mi-a venit normal primele 2 luni dupa anticonceptionale, insa zilele astea trebuie sa-mi vina si sanii mi s-au umflat cum mi se umfla de obicei inainte sa-mi vina ciclu cam cu o saptamana inainte doar ca nu ma dor deloc, doar is umflati, mariti. Oare m-am dereglat putin de la anticonceptionale? ma tem sa nu fiu... o sa-mi vina daca mi s-au umflat? ar trebui sa ma alarmez daca vedeam ca nu am nici un sindrom premenstrual, nu? Dau fundita! pup.mentionez ca luna asta am fost si cam racita de la stat cu fundul pe scari, m-au mai durut ovarele poate de asta?

2 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Du-te si fa un control. E posibil sa iti intarzie din cauza ca ai intrerupt anticonceptionalele.

| MuñequitaLoka a răspuns:

Anticonceptionalele nu iti deregleza ciclul menstrual. iar atunci cand te dor sanii si ti se umfla este un sindrom premenstrual. asa se intampla la unele fete.