| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie urgent de parerea voastra. Multumesc!
Am o relatie de 8 luni cu un baiat El era plecat in Italia si ca sa fim impreuna si-a lasat munca si pe mama lui si s-a mutat in orasul meu.
Apreciez ca sia dezamagit mama si a lasat-o singura ca sa vina sa stea intr-un oras strain pentru mine.
Pentru ca atunci avea bani a inchiriat o garsoniera pentru 8 luni. aici nu si-a gasit un loc stabil de munca din diferite motive si dupa ce se termina chiria nu are bani sa isi plateasca in continuare si nu stiu unde va sta.
Iam propus sa plece in Italia cateva luni sa munceasca sa aiba bani de chirie dar nu vrea sa stam departe unul de celalalt.
Din cauza certurilor nenumarate din lipsa banilor si pentru ca, cu toate astea, el inca fumeaza...
Eu am ajuns sa ma atasez de unul din prietenii mei.
Pentru ca iubitul meu era foarte gelos m-a parasit si sia inchis telefonul.
Amicul meu a profitat de ocazia ca eram suparata pe iubi si mi-a spus ca vrea sa fie cu mine si eu am acceptat.
Apoi eu mam impacat cu iubi pentru ca il iubesc, dar acum tin si la amicul meu si nu stiu ce sa fac.
El sta pe aceiasi alee cu mine si invata in orasul meu si cred ca ar fi mai bine sa am o relatie cu un baiat care sta aproape de mine.
Ca celalalt poate sa ma lase si sa plece in Italia ca nu are nici unde sa stea, dar nici nu pot sa renunt la el pentru ca il iubesc si am o gramada de amintiri cu el.
In afara de asta a fost si primul baiat cu care am facut dragoaste, dar mam atasat si de celalalt.
Deci ce sa fac? Pe cine sa aleg? Pe iubitul meu sau pe amic?

Răspuns Câştigător
| Horvath a răspuns:

Pfff...eu zic ca baiatul chiar te iubeste. Daca nu te`ar iubi nu ar fi stat intr-un oras strain doar pentru tine si mai ales in chirie...dc nu se muta la tine? sau nu suntd e acord parintii tai?

| wolder a răspuns (pentru Horvath):

Tatal meu nu vrea sa auda de el si in plus sunt mica

| buburuza115 a răspuns (pentru wolder):

Kitzi ani ai?

| Horvath a răspuns (pentru wolder):

Pfff naspa situatia...

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Cum poti sa spui ca-l iubesti, cand l-ai inselat? Te minti pe tine.Nu poti iubi 2 persoane deodata! Eu zic pe iubit sa-l alegi pentru ca el s-a atasat de tine, si-a lasat mama ca sa fie langa tine.Tu cu ce i-ai multumit? Ca l-ai inselat? Cal-ai ranit? Eu nu cred ca te merita, nu te supara.

| Horvath a răspuns:

Totusi pana la urma poate ar trebui sa discuti cu iubitul tau si sa-i spui ce simti pentru el si pentru amicul tau si sa luati o dicizie impreuna. Daca vei fi sincera cu el va fi mai bine pentru aman 2 nu merita sa suferi nici tu nici iubitul tau. Funda?tongue

| wolder a răspuns (pentru Horvath):

Am luat deja hotararea cea mai buna sa raman cu iubitul meu si sa uit de celalalt.
A fost o greseala tot ce s-a intamplat.

| Horvath a răspuns (pentru wolder):

Ma bucur!:*

| wolder a răspuns (pentru Horvath):

Ma bucur ca m-ai ajutat.
Chiar am ascultat de sfatul tau.
Meriti funda!

| Horvath a răspuns (pentru wolder):

Cu multa placere ori cand:*