| LadyPink123 a întrebat:

Hey dragilor!
Am o relatie cu un baiat de 4 luni si cateva saptamani si ne iubim foarte mult. Astazi a aflat ca a fost ales sa intre in armata si urmeaza sa plece 3-4 luni la 300km de casa.
Imi este foarte greu sa accept asta. Il iubesc prea mult. Ma gandesc ce urmeaza sa faca asa de departe, cu cine etc mai ales ca orasul unde se duce in pregatire e plin de fete "usoare" (fostul meu iubit este de acolo si stiu orasul si persoanele de acolo destul de bine).
O sa imi fie foarte greu fara el 4 luni mai ales ca eu mi-am lasat toti prietenii deoparte de la un timp ca sa stau cu el ( si el la fel) si noi ne vedem zilnic si parca nu ne mai saturam unul de celalalt.
Simt un gol in stomac cand ma gandesc ca suntem doar de 4 luni impreuna si alte 4 si le petrece departe, cum ar veni jumatate de relatie.
Nu mai pot sad
Va rog niste sfaturi

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Raspunsul este unul simplu: daca nu ai incredere in el lucrurile nu vor sat deloc bine pentru voi. Tu ai pornit de la ideea - "acolo unde se duce e departe" si "e plin de fete usoare". Cu astfel de afiramtii si idei lucrurile nu vor merge bine pentru voi. O relatie se cladeste cu multa rabdare, renuntari, teste [asta-i un test pentru relatia voastra].

4 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Treaba lor daca sunt usoare.
Tot al tau va fi daca vei sti sa iti faci simtita prezenta si de la distanta happy

Succes! happy

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Gandeste-te la faptul ca nu se duce acolo sa se distreze.
Se duce pentru a face ceva pentru viitorul lui si al vostru. Se duce sa se pregateasca pentru un loc de munca.
O sa treaca lunile si se intoarce tot la tine.

| BlakeLively a răspuns:

Tu te gandesti ca el pleaca 4 luni, dar altii care stau cu anii? Tatal meu de exemplu pleca mai in fiecare an si sta, de obicei 6 luni. Stiu cum se simtea mama atunci, parca se crapa pamantul.
Trebuie sa fi optimista si sa te gandesti ca se va intoarce. Cat despre acele fete "usuratice", ai incredere in el, pentru ca el te iubeste pe tine.
Bafta!

| Alexandraadam2 a răspuns:

Eu iti sugerez sa fi tare. Daca chiar te iubeste, nu o sa se uite la acele fete ''usoare''dupa cum te-ai exprimat.Ce zici sa va oferiti un cadou care sa il imbratisati amandoi? ca sa nu va fie dor