| BlackOps a întrebat:

Am niste umflaturi in pielea penisului mai exact in varful acestuia,ca niste bobite de faina de popusoi, ce ar putea fi.? Le am de cand ma stiu... sfaturi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca acele mici umflaturi sunt situate pe pielea fina a glandului (capului) si nu pe preputiu (pielea mobila) atunci este posibil sa fie vorba de asa numitele papule perlate peniene (PPP) care reprezinta de fapt un tip mai aparte de acnee a penisului. Pentru mai multe informatii acceseaza si citeste urmatorul articool medical : http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai un medic i ti poate pune diagnostic

| seth2016 a răspuns:

Sunt glade sebacee. Sunt albe sau mai galbene. Probabil asta e faina de papusoi laughing. Nu necesita tratament. Se pot face insa in unele cazuri interventii cosmetice. Daca sunt o problema pentru tine mergi la un dermatolog.