| LAMANTIN17 a întrebat:

Am o curiozitate... Barbatilor le place mai mult sexul oral sau cel anal? As dori sa raspundeti cu argumente.

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Anusul nu are receptori specifici pentru placere, aceasta provine din proximitatea canalului vaginal. Personal il exclud si nu recomand. pentru cine a singur, mai bine se masturbeaza, sau gaseste si convinge minimal o fata sau femeie la sex normal, vaginal, sau oral sau manual. Oralul, noua le pace aproape mereu, daca fata/femeia are grija la dinti si nu e agresiva. Totul se invata cu rabdare si dialog si cooperare.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca nu exista date certe consemnate in lucrari de specialitate, obtinute prin studii sau cercetari privind incidenta practicarii celor 2 tipuri de sex avute in discutie, se pot formula doar pareri strict personale care probabil vor fi subiective. Insa daca vom lua ca date concrete intrebarile postate pe TPU, se va observa ca cele despre sexul oral sunt incomparabil mai multe comparativ cu cele privind sexul anal. Pe baza acestui rationament probabil nu este gresita afirmatia ca sexul anal este mult mai putin practicat si agreat, in comparatie cu sexul oral. Probabil ca principalul motiv al faptului ca sexul anal este practicat de un segment mic de persoane este aceea ca intretinerea unui sex anal "de calitate" necesita o pregatire foarte laborioasa si existenta unor dotari/ustensile specifice si strict necesare.

| mihai69 a răspuns:

Ai uitat să specifici în ce calitate anume te interesează asta: dacă PRIMESC, sau dacă OFERĂ aceste tipuri de sex?!?

| OnuOnulică a răspuns:

Depinde de bărbat. Sexul oral e mai plăcut și îți garantez că 7 din 10 bărbați ar alege sexul oral.

| UnBroken2016 a răspuns:

Daca stai sa te gandesti ca doar 10% din cupluri se omoara cu sex anal dar multi barbati vor sex oral, tu ce crezi?

| ShaOfHatred a răspuns:

Aaaaaaa........nu stiu despre altii dar eu cred ca as prefera cel oral.Ii mai placut si pentru mine si pentru partenera. Imi pasa si de parerea ei.