| oana_8373 a întrebat:

Am o dilema...am 17 ani si jumatate si sunt impreuna cu iubitul meu de 7 luni.nu mi-am dorit sa-mi incep viata sexuala ink, dar imprejurarile m-au facut intr-o oare care masura.nu stiu daca intelegeti ce vreau sa spun sau daca vi s-a intamplat si voua:am avut contacte sexuale cu el dar nu incat sa ma dizvirginez...sunt foarte sigura de asta. dar la un momentdat aveam niste dureri cand urinam, mai precis ma intepa ceva.prietenul meu mi-a sugerat sa incerc cu degetulstraight facedaca mai sunt sau nu virgina. poate ca ati facut si voi asa, fetelor.si nah, degetul a intrat destul de adanc.totusi stiu ca nu ma dizvirginat pentru ca nu am simtit nici o durere si nici nu a curs pic de sange.mentionez ca am avut de gand sa o facem pe buna, a incercat sa ma dizvirgineze, dar a renuntat deoarece ma durea ingrozitor si i-a fost mila.deci nu ma dizvirginat atunci.totusi cand incercam acum, intra tot penisulstraight facenici nu stiu daca mai sunt sau nu.si nu vreau sa merg la ginecologsadplz ajutati-ma! dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai. te poti sa te fii dezvirginat fara sa simti vreo dureretongue.nici prietena mea nu a simiti nimic cand am facut-o. dar cum zici poate mai esti fiind ca durerile astea vin cand se dilata vaginul.

pai acum numai tu stii ce simti.asa ca bafta in continuarebig grin

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ati incercat penetrari blande, treptate, probabil himenul s-a rupt fara durere si sangerare. Daca intra tot penisul si ati incercat vreodata o penetrare mai mare de jumatate de centimetru, e clar ca nu mai esti virgina.
Stiu ca e greu sa te duci prima data la ginecolog, dar acum ca ti-ai inceput viata sexuala, esti obligata sa o faci. Orice femeie (normala la cap) se duce la ginecolog in primele maxim 3 saptamani de la inceperea vietii sexuale si apoi regulat, la intervale stabilite de medic (6 luni daca are risc crescut de leziuni de col si 1 ani daca nu).

| catthshshshs a răspuns:

Te-a desvirginat sigur. Asta cu sangerarea sau durerea nu sunt obligatorii.

identitate
| identitate a răspuns:

Nu mai esti virgina. Dar care e problema?! Sau vrei sa simti durerea?!tongue
Poti fi dezvirginata foarte bine si fara dureri, in anumite conditii, depinzand de tine si partener.

| chrystyna a răspuns:

E posibil ca tu sa fi avut himenul elastic sau sa nu-l fi avut deloc, mai sunt fete asa.Este recomandat totusi sa te duci la ginecolog, chiar daca nu iti face placere, dar sa stii ca nu e asa dureros, e mai mult stanjenitor la inceput. E clar ca numai esti virgina.Nu uitati de protectie!

| lilstar a răspuns:

Nu cred ca mai esti virgina.happy

| selfish lover. a răspuns:

Nu e neaparat sa iti curga sange sau sa te doara.

| adry_4721 a răspuns:

Pai cea mai buna cale este un ginecolog pentru ca exemplu eu iti spun acum ca nu mai esti virgini pentru ca se intampla sa te dezvirginezi si fara sa te doara si fara sa iti curga sange. Dar daca te-ai esti inca virgina? daca nu vrei sa te duci la ginecolog rogalk pe prietenul tai sa facezi dragoste asa sigur vei fi desvirginata.love struck bafta

| oana_8373 explică:

Deci nu am uitat de protectie.si referitor la ce ai spus tu Gina, sa stii ca este primul baiat cu care am facut asa ceva.nici nu pot spune ca chiar am facut-o pe bune.totusi cred ca Iulyan are dreptatewinkingmultumesc:*

| oana_8373 explică:

Si la o vizionare mai atenta, gina, am descoperit ca esti si insarcinata desi ai doar 19 ani.deci nu mai fi asa rautacioasa.ca daca aveai alte prioritati in afara de sex nu mai ramaneaiwinking

| b_9797 a răspuns:

Nu mai eşti dar oricum nu e bine.
Nu îţi mai ocupa timpul cu asta...
Viaţa mai înseamnă şi altceva decât sex.
Ideea e că trebuie sa mergi la ginecolog să ţi se explice clar problema.
winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vi lamine eu sunt expert pentru asa ceva sa dezvirginez o fetita asa ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vi lamine eu sunt expert pentru asa ceva sa dezvirginez o fetita asa ca tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oana, nu cred ca mai esti virgina.Cred c-am patit la fel, numai ca am avut putine dureri la inceput.happy, insa nici mie nu mi-a curs sange si m-am intrebat de ce.