| Andreiu68 a întrebat:

Am o dilema: Ieri stateam pe o banca cu 4 baieti fata in fata cu blocul unei fete pe care o plac, si prin surprindere acea fata m-a sunat si a spus ce mai fac, ca m-a vazut de la balcon de la ea ca stau pe banca.Am vorbit 2 min si dupa am spus daca nu iese si ea pe afara,numai noi daca e,iar ea a spus ca nu vrea sa ma deranjeze,eu i-am spus ca nu ma deranjeaza poate sa iasa ca cu prietenii astia mai stau si altadata, dar cu tine mai rar, dar nu a iesit. Azi stateam cu 2 baieti tot pe o banca dar in diagonala cu blocul ei sibse vede mai greu pama acolo, si mi-a dat mesaj gen:,, ce face scufita roz?"(pentru ca eram imbracat tot in roz),iar eu m-am mai luat la vorba cu ea,ea fiind pe balcon,iar eu pe banca si am intrebat-o daca iese pe afara,iar ea a spus ca nu iese ca o doare capul,nu are chef.Oare se ma placa? Eu am vrut sa fiu cu ea dar m-a refuzat din motive banale din luna septembrie si de atuncia nu am mai vorbit,decat buna,buna daca ne vedeam si atat, iar acum dintr-o data ma suna, imi da mesaj si etc. Fata aceasta are in momentul actual prieten. Oare de ce nu iese pe afara cand ii spun? A reguzat 3zile la rand. Oare sa ii spus mai pe viitor ca sa fiu impreuna sau cum? Oare ce vrea de la mine?-eu inca o plac pe aceasta fata

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca are prieten, eu zic sa nu mai insisti sa faci o relatie cu ea.

| Oana92 a răspuns:

Are prieten, normal ca refuza sa se expuna. Dar nici indiferent nu ii esti, ca de asta se baga in seama cu tine...

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Pai probabil nu a vrut pur si simplu sa nu fie in plus cand esti si tu cu prietenii tai pe afara. Nu stiu daca te place sau nu din ce am citit eu aici, dar e putin probabil ca ea te place doar ca prieten, desi prietenii din astea nu prea am vazut. Chiar e o dilema, vorbeste cu ea mai mult prin mesaje si incearca sa iti dai seama ce vrea de la tine prin conversatii.

Toate cele bune.

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

I-ai spus unei fete ca vrei sa fi cu ea si te-a refuzat si acum ca nu ai mai băgat-o în seama, iți scrie ea?
Oare de ce?
Simplu. II ofereai o atenție și acum nu o mai faci. Fata vrea atenție. Nu-i ajunge cat ii oferă prietenul.
Vrei sa o ai?
Da-i cu FLIT!
Când iți trimite mesaj, răspunde-i ne interesat.
Când iți spune ca o doare capul, întreabă-o: de ce nu o face bine prietenul ei?
A început să-ți scrie când ai lăsat-o în pace. Daca te faci ca te uiți în alta parte (metaforic vorbind), ea o sa vrea sa se mute pentru a fi în fata ta (tot metaforic).

| Maria_Elena_Chirca_1991 a răspuns:

"Oana92 a răspuns:
Are prieten, normal ca refuza sa se expuna. Dar nici indiferent nu ii esti, ca de asta se baga in seama cu tine... " Are dreptate. Poate ii placi, dar nu este pregatita sa iasa din relatia in care este, sau nu stie daca tu vrei o relatie cu ea, sau doar niste conversatii. Apari mai des prin preajma ei. Daca ii esti drag, nu o sa rateze ocazia de a vorbi cu tine de fiecare data. Dupa asta te poti prinde, apoi poti insista.

| Francesca1997 a răspuns:

Nu-i mai propune sa iasa, vorbeste doar. dupa o sa vrea ea sa iesiti

| Matyezda a răspuns:

Sa fiu sincer... Numai fetele se înțeleg, dar și se urăsc