| Andreiu68 a întrebat:

Am o intrebare si vreau un raspuns sincer si fara bataie de joc: Azi eram afara cu inca 4 baieti in cartier intr-o padurice( sunt copaci, iarba poti sa faci gratar daca vrei, un mic teren de footbal; si acea padurice este in fata blocului la o fata le care o plac.Stateam cu baietii pe patura, vorbeam una alta si ma suna fata pe care o plac si imi spune ce mai fac, m-a vazut de pe balcon ca stau, am mai vorbit 2 min si am inchis, dar fata statea la balcon si ne urmarea. Dupa 5 min ma duc la magazin sa imi iau o cafea,dupa cand aproape sa ajung in padurice ma suna fata si imi spune sa stau la telefon sa mai vorbim si sa ii tin companie ca se duce pana la magazin si ii,, e urat" sa se duca la magazin singura.S-a dus la magazin, s-a dus in casa, a iesit pe balcon iar si eu stateam cam la 50 metrii distanta de ea prin padurice printre copaci si vorbeam la telefon,o faceam sa rada,am intrebat-o ce mai face, daca nu iesa pe afara ca imi este dor de ea, chestii legate de scoala etc.Inainte sa inchida tel a spus sa ii mai dau un mesaj sa mai vorbim cand ma plictisesc,ca nu e deranj,ca are timp si eu am spus ca sa dea si ea mesaj de ceva,cand se plictiseste sau nu ate cu cine iesi oe afara sa ma sune si iesim amandoi, iar fata a spus ca ea niciodata nu da mesaj unui baiat, asteapta mesajul.Eu pe fata asta o plac din luna septembrie 2015, in octombrie i-am spus daca nu vrea sa aiba o relatie cu mine si ea a refuzat din motive banale tare.Eu inca o mai plac pe fata asta, ce ar trebui sa fac? Chiar vreau o relatie cu ea. Sfaturi/Opinii/Sugestii---

4 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

In primul rand nu intrebi o fata daca vrea sa fie cu tine fiindca automat refuza. Tu ar fi trebuit sa o faci pe ea sa vada ca o placi si ca vrei, nu sa o intrebi asa direct si sa ii demonstrezi ca o placi si ca vrei ceva cu ea prin complimente si ai face mici, mici atentii (cadouri). Trebuie tu sa o faci sa vrea prin felul tau cum esti cu ea si comportamentul prin complimente mici (nu mari inca).

| Violleta2022 a răspuns:

Sa o suni si sa o inviti in oras, doar tu si ea, fara prieteni!

| many404 a răspuns:

Trebuie sa o faci sa te placa, sa fie atrasa de tine, trebuie sa fii atent pe emotiile care le creez ei,

| Aly_Alyn_2001 a răspuns:

In primul rand, clar pe tine te urmarea, in al 2-lea rand dupa cum mi-am facut o scurta imaginare a incidentului acea fata a inceput sa te placa, ce-ar fi daca ai invata putin mai mult despre ea si ai fi foarte atent, iar la un moment dat, sa-i spui " Te iubesc "?