| madalinbb19 a întrebat:

Am o foarte mare problema, pot spune ca trec printr-o poveste : in liceu aveam o fata in clasa pe care nu o placeam dar dupa terminarea liceului a intrat brusc in inima mea (prin iunie) ok toate bune si frumoase am devenit din ce in ce mai apropiati ea avea iubit pe atunci de cares-a despartit tot atunci (el a mers in alt oras la facultate)si am ajuns foarte buni prieteni (eu imi doream mai mult de atat) lunile au trecut vorbeam cu ea si ea cu mine mai mult decat vorbea cu iubitul ei, eu mam tot apropiat de ea practic o placeam asa de mult si intr-o zi m-am hotarat sa ii spun ceea ce simt pentru ea, i-am spus ca o plac si daca ar vrea sa fim mai mult decat prieteni. bineinteles raspunsul a fost "ar fi pacat sa stric o prietenie asa frumoasa pentru 2-3 luni de relatie " eu i-am spus ca poate sa o strice, dar ea a raspuns "chiar nu vreau ", atunci parca a cazut cerul peste mine. Cum nu sunt genul sa insist am inceput sa o ignor chiar spunandu-i ca vreau sa nu mai vorbeasca cu mine deoarece vreau sa o uit (era un sentiment asa ciudat in acelasi timp o uram dar si o iubeam, spre rusinea mea am si plans crezundu-ma un ratat)au trecut ca 2 saptamani cand vorbeam foarte rar si eu nu vorbeam foarte frumos cu ea, desi ea vroia sa mai fie ce a fost odata insa eu in continuare vorbeam urat pana cand spre prostia mea am raspuns la apelul ei si am inceput sa vb iarasi cum o faceam inainte insa cu unele intepaturi pe care le faceam cu ea despre situatia penibila in care am ajuns...ok acum ca suntem si la aceeasi facultate spre drum la facultate am incercat sa o mai ating insa ea dadea semne de respingere, desi am incercat sa o uit nu am putut si iar am reaprins sentimentul pentru ea, ea cel mai probabil isi va gasi prieten in facultate si va dati seama cum ma voi simti eu cand ii voi privi NICI NU VREAU SA IMI IMAGINEZ.Culmea sortii este ca de fiecare data in ultimele zile cand mergeam cu ea cu masina si luam pe cineva la ocazie de atatea ori o persoana luata la ocazie ba ma intreba daca este iubita mea (raspuns:nu este colega mea), dar cel mai rau a fost alaltaieri cand o doamna ma intreaba daca suntem prieteni(iubiti) eu iarasi i-am raspuns ca suntem doar colegi dar doamna insista ca nu se stie niciodata ce va rezerva soarta ...va dati seama ca fata era in dreapta mea, parca aia ne cunosteau povestea si incercau sa ma enerveze pe mine. Acum intrebarea este ce sa fac? chjiar nu mai stiu ce sa fac sunt asa stresat si depresiv din cauza asta, NU MAI POT

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fii cuminte si lasa fata in pace. Curios este ca la varsta ta nu ai inteles ca si fata are acelasi drept ca si tine: sa se indragosteasca de baiatul pe care si-l doreste!

| Lothar a răspuns:

Normal ca nu vrea fata sa fie cu tine daca esti asa depresiv si pesimist.
Starneste-i atractie, daca nu stii cum lasa-mi un id

Răspuns utilizator avertizat
| Lothar a răspuns (pentru TuDorEL96):

Ce sa fac si eu. ajut tineri indragostiti sa ma relaxez

| Iyulia3712 a răspuns:

Încearcă sa o uiti, dar daca totusi nu se poate si nu se poate încearcă sa iti gasesti alta fata, poate reusesti sa o faci geloasa si o sa vina ea la tine. Alta solutie nu vad. Încearcă tot ce poti sau daca nu, nu stiu...

| madalinbb19 explică:

Foarte logic... daca eu o plac si ea nu ma place nu prea vad vreun rost ..tocmai de aceea am decis sa renunt la ideea si visul de a fi cu ea, asta ii viata mai trebuie sa stim si pierde

| fyoryno a răspuns:

Stiu situatia ta...incearca sa ii arati ca iti pasa de ea totusi fii mult mai retras in anumite gesturi. Arata-i ca poate sa prinda din nou incredere in tine si dupa un timp poti sa mai insisti putin, nu se stie niciodata!