| ionutionutt a întrebat:

Am o intrabare eu si prietena mea ne-am "jucat" sa zic asa, ea e virgina ea era in ultimele zile ale menstruatiei si eu am m-am jucat cu penisul ...acolo jos.dar fara penetrare sau asa ceva. apoi am citit undeva ca de la lichidul acela care umezeste penisul o fata poate ramane gravida chiar daca e virgina se ppoate asa ceva? Fundaaaa

Răspuns Câştigător
| AnnnaMarrria a răspuns:

Nu se poate.Pentru ca nu a existat penetrarea, dar când va exista, sa existe cu protectie.O femeie poate rămâne gravida de la acel lichid seminal dar in cazul ru nu se pune aceasta problema!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina este numai o femeie care nu a avut nici un contact sexual, deci nu a atins un penis si vulva ei nu a fost atinsa de un partener. Ea nu poate ramane insarcinata.
partenera ta nu e virgina, ea a avut deja cu tine cel putin un contact sexual fara penetrare. Are hiemnul intact, dar asta nu conteaza. daca in timpul actului sexual nu ati folosit prezervativ, o sarcina este posibil. Eu am vazut o feeie cu himen intact care ramasese insarcinata in timpul unui contact sexual fara penetrare, dar neprotejat, in care partenerul ei ii ejaculase pe vulva. pana la urma, orificiul himenal este suficient de mare ca sa permita pastrunderea spermatozoizilor care sunt extrem de mobili si foarte atrasi de mediul vaginal.
Presupun ca riscul de sarcina e mic, sunt rare femeile care raman insarcinate in urma contactelor sexuale fara penetrare. dar evident nu este zero, de vreme ce contactul sexual nu a fost protejat

| OnlineZ a răspuns:

Dupa parerea mea asta este o mare prostie, eu de 5 ani sunt cu x si nu am ramas niciodata si nici nu m-am protejat niciodata dat bineinteles nu a ejaculat in mine.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| Skilline2012 a răspuns:

Nu.

Răspuns utilizator avertizat