| ionutz1995 a întrebat:

Am nevoie urgent de un raspuns.
acum cateva zile m-am jucat cu prietena, ea fiind virgina. Mi-a venit lichidul preejaculator si m-am sters cu mana. dupa un timp am inceput sa ma joc cu vadinu ei. (m-am sters pe mana dupa ce m-am sters de acel lichid). poate ramane gravida?
VA ROG AJUTATI-MA!
VA MULTUMESC.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

La faze de genul asta se folosesc servetele umede antibacteriene! Desi mic, un risc tot exista! Sa mergi cu ea la medic, pentru orice eventualitate, nu sa o trimiti singura, ca impreuna v-ati jucat!

35 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sansele sunt minime ca ea sa ramana insarcinata

| DNSK a răspuns:

N-are nimic!

| ionutz1995 explică (pentru DNSK):

Multumesc *dnsk*. dar totul sunt putin speriat ...asta s-a intamplat ieri, e bine daca face un test de sarcina joi?(Pt siguranta)

| DNSK a răspuns (pentru ionutz1995):

Nup! nu poate! trebuie sa astepte 2-3 sapt! eu zic sa nu-ti faci griji

| unknownn a răspuns:

Sa ma joc si eu ca n-am cu cine crying

| Zenit313 a răspuns:

Felicitari! Esti tatic! happy

| ionutz1995 explică (pentru Zenit313):

Tu vorbesti serios?crying nu vreau glume. am doar 16 ani...

| Zenit313 a răspuns (pentru ionutz1995):

Cat se poate de serios!
Poate face tripleti ca te-ai scoslaughing
Invata sa folosesti servetelele data viitoare! Nu esti prea mic pentru servetele.

| CrazyGirl a răspuns (pentru ionutz1995):

Uite nu trebuie sa te sperii atata timp cat te-ai sters pe mana iar lichidul nu a intrat in contact cu vaginul nu ai dc sa te sperii, dar daca ai ma facu si altceva poate saia pastila de adoua zi. sunt fata si am 18 ani stiu ce inseamna si am luat-o si eu pastila nu o doare dar o poate face ca sa va mai linistiti.STRESATULE

| Ycu a răspuns:

Ionute frate, nu te mai speria, daca nu ai penetrato si nu ai ejaculat in ea nu sunt sanse, daca ejaculai in ea sunt 90 la suta sanse asa nu ai de ce sa iti faci griji si data viitoare cand mai va vin asemenea idei intodeauna sa va fie la indemana un prezervativ. Acuma stai fara grija numai te panica. Si asta cum ai zis si tu a fost acum cateva zile, fata aia trebuie sa aiba deja niste simptome :
1. Intarzierea sau disparitia menstruatiei
2. Greata sau raul de dimineata
3. Sangerari sau alte scurgeri vaginale
4. Sensibilitatea crescuta a sanilor
5. Oboseala sau somnolenta
6. Dureri de spate si ale coloanei vertebrale
7. Durerile de cap
8. Poftele alimentare
9. Linia de sub ombilic se inchide la culoare
10. Cresterea temperaturii bazale

Sursa:http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

| ionutz1995 explică (pentru Ycu):

Pai acum cateva zile, adica ieri. pana la ora asta nu are simptome, doar ca bea foarte multa apa si merge des la toaleta. ea ieri era in a 5ea zi de menstruatie. Sper sa nu ramana. sunt foarte ingrijorat.
Multumesc Ycu

| Vix999 a răspuns (pentru Ycu):

Uf, mi-esti drag tare cu raspunsul asta. O mica corectie totusi...toate aceste simptome enumerate de tine, apar cam la o luna de sarcina. Nu in cateva zile tongue

| Ycu a răspuns (pentru Vix999):

Multumesc, domnisoara. Am precizat sursa blushing.

| Zuzazozo a răspuns:

Da poate sa ramana gravida, dar exista un risc minim.Chiar costa o avere un prezervativ?

| ionutz1995 explică (pentru Zuzazozo):

Daca face joi un test de sarcina e ok?sad

| Zuzazozo a răspuns (pentru ionutz1995):

Pai trebuie sa treaca 10 zile de cand ati facut...

| Keith a răspuns:

Stai linistit, daca ea e virgina nu are cum sa ramana insarcinata doar pentru ca te-ai jucat putin cu "degetul", ramanea insarcinata doar daca intretineai contacte sexuale neprotejate cu ea, asa ca stai linistit ca nu e insarcinata.P.S. Cand veti face sex nu uita sa te protejezi.Bafta!

| ionutz1995 explică (pentru Keith):

Multumesc keithhappy...dar inainte sa ma joc cu degetu m-am sters cu mana de lichidul preejaculator, m-am sters pe mana si dupa m-am jucat...

| Keith a răspuns (pentru ionutz1995):

Nu conteaza asta atata timp cat tu nu ai dezvirginat-o nu ai lasat-o insarcinata, asa ca stai linistit, daca ea e virgina nu intampini nicio problema.In momentul cand veti fi pregatiti sa faceti sex atunci sa va protejati.Bafta!

| Terminatorul2 a răspuns:

NU ma perversule n-are cum

Răspuns utilizator avertizat
| VineMiticaBossu a răspuns:

Saracul "vadin tudor"...te-ai jucat cu el

| ionutz1995 explică (pentru VineMiticaBossu):

Va ra nu mai glumiti... e posibil sa ramana insarcinata sau nu?(sunt foarte speriat)

| DNSK a răspuns (pentru VineMiticaBossu):

laughing))

| Alissss a răspuns (pentru VineMiticaBossu):

laughing)))

| autoside a răspuns:

Tot raspunsurile pe care le cauti le gasesti pe www.sfaturi-mamici.ro este un site bazat pe sfaturi pentru viitoare mamici si mamici.Sucess

| iris30 a răspuns:

Din experienta, dar si cunostinte teoretice iti pot spune ca sansele sunt minime ca iubita ta sa ramana insarcinata.Vad ca multi oameni sunt rautaciosi dar probabil toti au trecut macar o data printr-o situatie asemanatoarelaughing.Nu incurajez ce ai facut tu, dar nici nu e cazul sa iti tin morala pentru ca si tu esti constient de ceea ce se intampla. Data viitoare sa aveti mai multa grija, respectati normele de igiena(macar pe cele mai importante).

| ionutz1995 explică (pentru iris30):

Multumesc iris30. vreau sa iti spun ca am grija la igiena, dar fiind prima experienta de acest gen m-am lasat dus de valsad. eu i-am propus sa faca joi un test de sarcina pentru siguranta. e bine daca il face joi? acea joaca a avut loc ieribig grin

| iris30 a răspuns (pentru ionutz1995):

Cred ca este putin cam devreme joi, trebuie sa treaca cel putin 10 zile de la contact.Dar este bine daca il face si sambata sau duminica.

| ionutz1995 explică (pentru iris30):

Multumesc. da o sa faca joi duminica si inca unu saptamana viitoare inca unu ca sa fim 100% siguri

| ionutz1995 explică:

Va rog nu mai glumiti. sunt foarte speriat.....am nevoie de un raspuns concret.

| ionutz1995 explică:

Deci ce sa mai cred... unu spune ca nu ramane, altu ca da, altu ca e probabil...ce sa cred? sunt foarte ingrijoratcrying

| ριтιкσтh a răspuns (pentru ionutz1995):

Nu ramane stai linistit:* si spun asta pentru ca odata ce au luat contact cu aerul spermatozoizii mor:*

| ionutz1995 explică:

Daca face joi un test de sarcina e bine? ...sunt distruscrying

| ionutz1995 explică:

Va multumesc pentru toate raspunsurile date. sunt foarte ingrijorat, dar imi doresc mai mult ca orice sa nu ramana insarcinati. daca ramane ar sinsemna ca ne-am distrus toata viatasad. sper sa nu ramana.