| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
Acum cateva zile, mai exact pe 17.02 eu si prietena mea ne-am jucat putin asa sexual.
Zic ne-am jucat in sensul ca eram amandoi in lenjerie intima iar ea se freca de mine.
Eu am udat putin lenjeria mea intima de la lichidul acela seminal.
Nu am introdus-o in ea, doar ce era peste mine si se freca.
Ciclul ei trebuia sa vina ieri pe 20, 02.
Acesta nu a venit, are o zi intarziere.
Credeti ca poate sa fie gravida?

Am mai citit pe internet zvonuri ca poti ramane gravida si virgina.
Daca lichidul seminal ajunge in vagin sau la intrarea in vagin, dar noi aveam lenjerie pe noi.

Ea normal este in perioada infertila total acum, nu?
Noi am facut asta pe 17.02 iar ciclul trebuia sa vina ieri.

Ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa devii 100% linistit si fara a avea chiar si cea mai mica ingrijorare. In urma jocului descris in prezenta intrebare, este ABSOLUT/100% IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Daca pettingul facut de voi a avut loc in perioada infertila nu poate sa fie gravida.

| Floridori a răspuns:

Da, era vorba de perioada infertila absoluta.Deci zero sanse de sarcina.
Se poate forma o sarcina numai si numai in cazul in care sperma ajunge in vagin si femeia este in perioada fertila.

Daca prietena ta are ciclul menstrual regulat, ar trebui sa stie ca mici diferente de +/- 1, 2 sau chiar 3 zile nu ar trebui sa fie motiv de ingrijorare deoarece acestea se incadreaza in normalitate.
Numai bine!