| danonino1de1capsuni a întrebat:

Am o intrebare: cand te exciti iti curge un lichid alb...chatterbox asa. dar miroase? Pt ca mie dasad nu stiu dc, dar miroase foarte urat, oare sunt bolnava? am fost la ginecolog mi-a facut radiografie chestii d alea, ca sunt virginatongue si mi-a dat anticonceptionale, dar am fost pentru ca ma durea burta la ciclu foarte tare, OK revin la intrebarea mea. E normal sa miroase? e foarte neplacut cami schimb chilotii de 10 ori pe zilaughing( chiar daca nu sunt excitata tot curge:-| ) am 15 ani... funda

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, multe fete au asa ceva, scurgeri vaginale sunt normale dar daca sunt abundente si au miros neplacut e posibil sa ai o infectie vaginala, probabil ai vaginita, este o scurgere alba, cenusie sau chiar galbuie, detul de dese aceste scurgeri si normal ca provoaca neplaceri, pot avea secretiile acelea miros a peste sau a mucegai, ori a lapte stricat, depinde. Oricum cel mai indicat e sa iti faca o analiza a secretiilor si sa iti dea un tratament corespunzator, ceva crema locala si daca esti virgina nu poti lua ovule, dar pot lua niste pastile, nu e ceva foarte grav dar e neplacut si e mai bine sa tratezi, cine stie o infectie poate duce si la alte boli, e posibil.Deci,mergi la medic nu ar trebui sa miroasa secretiile, sau daca miroase sa nu aibe un miros intepator, neplacut.Bafta!

8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Leucoreea fiziologica nu este abundenta si nu miroase urat. Ai o vaginita care nu se poate trata decat in urma unei analize de secretie. Sa stii ca se poate recolta secretie vaginala si la virgine, fara a pune in pericol virginitatea.

| theoneandonly a răspuns:

Se numeste CANDIDOZA. Se rezolva cu pastile/ovule. O vizita pe la un ginecolog este foarte indicata. Raspuns valabil si pentru @radmaria care ar trebui sa stie mai bine decat mine...

| teroristu_7134 a răspuns:

Dezvirgineaza+te si nu o sa mai ai problema asta

| camionagiull a răspuns:

Cheama pe cineva la tine si lasa pe seamna lui si o sa rezolvi cu eroarea astalaughing)rolling on the floor

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai poti purta un protejslip pentru scurgeri vaginale. Si nu mai iti schimbi chilotii de 10 ori pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste canesten gin de la bayer

| radmaria a răspuns:

Aici nu e vorba deloc de excitare, asa e organsimul fetelor happy exista niste medicamente numite ovule care se introduc in vagin, dar nu sunt recomandate minorilorhappyNu`i face griji, e normal sa miroasa, foloseste absorbamte zilnicetongue

| danonino1de1capsuni explică:

Multumesc pentru raspuns... dar imi este foarte frica de ginecolog adica sa se uite acolocrying