| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare catre toate fetele! Dragele mele ce calitati trebuie sa posede un baiat care vreti sa aveti o relatie cu el? cit mai explicit va rog! fundita raspunsului de nota 10+ happy

Răspuns Câştigător
| lextim a răspuns:

Tebuie sa fie inteligent, sa nu ma minta, sa fie atent cu mine, sa aiba simtul umorului, sa nu faca pe smecherul ca sa ma impresioneze, sa aiba incredere in mine, sa nu fie gelos, sa fie comunicativ si greselile sa le rezolve prin comunicare nu violenta sau eu stiu ce altceva. Dar toate astea nu conteaza daca simt ca nu este nici o scanteie intre noi.

13 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Deci...in primul rand trebuie sa avem aceleasi idei, sa descopar ca gandim cam la fel, sa nu vorbeasca porcos(cel putin nu cu mine), sa stie cat de cat ce e``calea pe vale``laughing, sa nu fie un golanas din asta care se crede mister univers, sa fie respectuos, sa stie sa ma apere, sa nu considere ca femeile trebuie sa faca tot, ci sa ma ajute si el, sa nu o tina una si buna cu o idee de-a lui fixa, sa nu fie prea gelos, sa nu incerce sa ma schimbe,. Apoi la aspectul fizic:niciodata nu mi-au placut baieti caresa semene, adica de fiecare data mi-a placut de altul altfel, deci nu am niste conditii pentru ochi, maini, gura etc.La inaltime sa nu depaseasca 1, 80 dar nci mai scund de 1, 70 sa nu fie.

Stiu...sunt un pic cam pretentioasastraight face

aaaa, era sa uit sa nu minta.este lucrul pe care il detest cel mai mult la un baiat.

| Denisa a răspuns:

Sa nu fie romantic, sa nu fie paros, sa nu fie tacut, sa nu fie sensibil, sa nu fie calm, sa nu vorbeasca mult si prost dar nici deloc. Sa fie dragut, nu prea fumos pentru ca ma va complexalaughing Sa fie metrosexual sau macar sa se epileze peste totbatting eyelashes S fie ingrijit si mai inalt decat mine. Sa ma respecte, sa se comporte normal cu mine. Sa nu ma sune de multe ori pe zi, sa nu ma sufoce. Sa imi acorde libertate si sa nu imi ceara explicatii pentru ca nu o sa i le dau. Sa ma aceepte asa cum sunt. Sa nu fie autoritar si sa nu incerce sa imi demonstreze ce "macho" e pentru ca ma enervezlaughing Sa ma lase sa ma calmez cand sunt nervoasa. Sa imi cumpere o floare de ziua mea, dar nu in fiecare zi pentru ca mi se pare penibil, nu am de gand sa imi deschid florarie. Sa nu incerce sa ma cucereasca cu cadouri pentru ca i le refuz din start. Sa nu uite detalii de genu ziua de nastere a mea, sau ora la care trebuie sa ne intalnim. Sa fie punctual. La fizic nu am preferinte desi pot sa zic ca nu prea imi plac baietii cu ochii albastri si blonzi, insa dragostea conteaza pana la urmalaughing

| alone a răspuns:

Pai ca un baiat sa-mi placa trebuie sa fie dragut si in special sa aiba niste ochii frumosi (expresivi) sa fie bun, generos, tandru, iubitor, intelegator, amuzant si protector! visez la un baiat care sa ma inteleaga si sa ma iubeasca asea cum st fara sa ma judece si sa-mi inteleaga felul d a fii care sa ma faca sa rad cand st trista, care sa fie LG mine cand st trista si sa-mi fie alaturi cand plang sa-mi stearga lakrimile sa ma faca sa zambesc pana si cand ma doare sufletul, un baiat care sa ma faca sa uit ca exista trecut si viitor un baiat langa care sa uit d tot si d toate langa care sa simt ca timpul se opreste in loc...

| Anileda a răspuns:

Sa fie natural! Sa nu fie superficial, sa ma iubeasca asa cum sunt cu bune si cu rele, sa ma respecte, sa fie frumos si inteligent, altceva nimic mai mult.

| ßέßέ a răspuns:

Pai in primul rand nu trebuie sa fie timid sau necomunicativ, trebuie sa avem macar cateva chestii in comun ca sa avem si noi ce sa vorbim, trebuie sa arate cat de cat dragut blushing, sa fie romantic, dar nu exagerat, sa stie sa isi exprime sentimentele fata de mine, sa ma respecte si sa aiba incredere in mine, sa fie mai inalt ca minehee hee. Nu conteaza varsta, culoarea ochilor sau a parului, atata timp cat ne intelegem si ne iubim :X

| Urzică a răspuns:

Poate fii oricum, atata timp cat ma respecta si ma place/iubeste, nu am nimic impotriva.Pentru mine nu conteaza aspectul fizic dar conteaza respectul. Daca ma respecta si imi respecta deciziile, fac si eu acelala lucru. Daca nu, nu!
Sa incerce sa ma inteleaga. Ca eu pot sa ma duc la el si sa-i spun"cutare mi-a facut asta." si peste 2 min sa faca si el acelasi lucru.Sau sa ma asculte.Nu vreau ca eu sa vorbesc si pe el sa il doara in pix.
Cel mai mult urasc minciuna.Si nu doresc sa ma minta de fiecare data.
Acum partea cu inselatul. O fata a zis odata "Poate sa stea cu 2-3-4 intr-o noapte, ca tot la minese intoarce."Nu e chiar asa! Voua v-ar placea ca acel baiat sa se tavaleasca cu altele in pat in timp ce voi va uitati la televizor? Mie sincer nu mi-ar placea.
Trebuia sa fie amuzant si sa nu minta.

Atat am avut de spus.

Baftaa Multaa.
Funditaa?

EuSiAtat

| ioana_5584 a răspuns:

Fiecare fata are o alta parere si alte gusturi.pentru mine un baiat trebuie in primul rand sa fie amuzant, sa ma simt protejata cand sunt in preajma lui si sa stie sa vorbeasca.pentru mine nu conteaza sa fie nu stiu ce frumusete. poate la inceput nu o sa imi placa dar un baiat atata timp cat stie sa vorbeasca poate sa fie cel mai urat baiat din lume ca fetele tot pe el il vor preferahappy. parerea meabatting eyelashes

| mistikk a răspuns:

Pai. pai cum sa iti zic eu sti bine toate fetele sunt pe interes ...si eu sunt la fel de ce sa nu recunosc trebuie sa ai bani sa arat bine si masina scumpa cam astea sunt calitatile dar fii atent sa ai tu bani nu mamica si taticu...

| mistikk a răspuns:

Sa ma iubeasca sa ma.nu stiu ce hai lasatzi-o moarta toate va uitati doar la bani ce sa mai continuam si la aspectul fizic

| meflorina a răspuns:

Pai. sa fie acea persoana care nu ma minte. doar de dragul de a minti frumos. Sa fie el cel care ma scoate dintr`o stare urata prin optimism si simlitatea cu care vede lucrurile. Sa ma surprinda cu cate o mica atentie atunci cand ma astept mai putin [o melodie, sau o floare de camp]. Sa ma asculte si sa il ascult. Sa imi dea ocazia sa ii spun ca totul va fi bine. sa imi trimita mesaje frumoase, sau doar sa ma sune sa imi ureze o zi buna si sa imi zica ca sunt frumoasa. [cam astfel de baiat am eu acum langa mine :X ]

| diamant1808 a răspuns:

Depinde de gusturile fetei...ptr mine nu conteaza atat d mult aspectul fizic.Trebuie sa stii cum sa te porti cu ea, sa fii atent, sa-i demonstrezi ca nu e niciuna ca ea, ca degeaba esti frumos daca esti prost. Daca ii demonstrezi ca`i esti alaturi si daca vorbiti liber iti spune ea sincer ce calitati trebuie sa ai ca sa te adore. Bafta!

| helen_8353 a răspuns:

Pentru mine baiatul perfect nu trebuie neaparat sa fie frumos fizichappy. Daca in relatie exista dragoste si incredere e tot ce conteaza.Pentru ca minciunile distrug o relatie.Deci baiatul trebuie sa stie sa respecte, asta ca sa fie respectat la randul lui, sa fie de incredere si sa iubeasca cu tot cu defecte.

| alygolf a răspuns:

Mofturoase sunt fetele astealaughing