| bEBE4456 a întrebat:

Am o intrebare, cum pot sa previn si sa inlatur gazele vaginale? De cateva zile de cate ori sunt cu iubitul meu dupa un handjob daca ridic bazinul sau picioarele se creeaza aceste gaze vaginale care ma fac sa ma simt super deranjanta de situatie...

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca ar trebui sa-ti schimbi pozitia sexuala de mai multe ori, pana cand o nimeresti/gasesti pe cea in care vei observa ca NU se mai produce acel sunet/zgomot mai mult sau mai putin suparator. big grin Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Latinii spuneau așa: „naturalia non sunt turpia". Așadar, nu ai de ce să te simți jenată de un fenomen perfect normal.
De „vânturile vaginale" nu ai cum să scapi. Decât dacă nu cumva îți pui o supapă acolo jos.

| minrest a răspuns:

''Gaze vaginale'' este un termen inselator; nu are ce sa creeze gaze in vagin, ca doar nu putrezeste nimic acolo. Este aer, care iese cu un zgomot asemanator cu cel produs de vanturi. SPUNE-I prietenului tau ce sunt acele sunete, in mod clar, si apoi nu te mai gandi la asta.