| AncaAncu a întrebat:

Cunosc un baiat cu un an mai mare. Ne-am cunoscut la Let's do it Romania, am fost in aceeasi echipa. El a spus sa spuna toti din echipa noasta sa ii spuna unei fete ca sunt cu el, deoarece ea era foarte geloasa ca eu vorbesc cu ea si pe aia nu o baga in seama (ea il place). Pana la urma am pus punct "relatiei". Dupa 2 luni am aflat ca ma place, cu ajutorul unei prietene. Si el stie ca il plac. Dupa vacanta de vara ne-am certat si nu am vorbit timp de cateva luni. Eu pana la urma am renuntat la orgoliu si i-am cerut scuze si am spus daca putem ramane prieteni. El a acceptat. Acum vorbim in fiecare zi pe Facebook. Dar de 2 zile ma roaga sa nu ii mai trimit masaje si sa nu il mai sun, dar cand il intreb de ce, nu imi raspunde. Eu il plac in continuare si am fluturasi in stomac de cate ori vorbesc cu el. Unele fete care stiu ca il plac imi spun ca el nu o sa fie cu mine din cauza ca el este cu un an mai mare si ca i-ar fi rusine, dar eu nu cred. Ce sa fac? Sa ma multumesc cu faptul ca suntem prieteni? Va rog ziceti-mi ce sa fac. Multumesc!

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Deocamdata multumeste-te cu faptul ca sunteti prieteni iar daca pe parcurs va fi ceva, ramane de vazut

| neutrino a răspuns:

Baiatul te-a refuzat politicos si tu nu doresti sa intelegi ca el nu este interesat de o eventuala relatie cu tine. Insistand, risti sa devii penibila.

| Azµre a răspuns:

Nu te place și te evită, așa că lasă-l în pace.