| lilbunny a întrebat:

Am o intrebare big grin.Imi place de un baiat pe care il intalnesc rar.Am iesit doar de 2 ori cu el afara oficial, adica doar de 2 ori ne-am vorbit.Am respins atatia baieti draguti pentru ca il placstraight face. Nu ma prea baga in seama tot timpul, si eu sunt genul de persoana aproape disperata dupa atentie. Deci, nu da semne ca m-ar placea, nu este timid.Prima oara Cand am iesit cu el era in iarna...atunci a parut foarte interesat de mine.Nu am mai vorbit dupa aceea.Si chiar ieri ne-am intalnit. El e genul de baiat inconjurat de fete, vreau sa zic...eram aproape de blocul lui si statea pe o banca cu un prieten de-al lui.pe celelalte 3 banci era plin de fete care se uitau insistent la el. Ce ar trebui sa fac sa ma placa?

Răspuns Câştigător
| VanillaBear a răspuns:

Sfatul meu este... go for it!
Avand in vedere ceea ce am vazut ca ai scris nu stii chiar asa de multe despre el.Desi este tipul inconjurat de fete poate cauta ceva intr-o fata ce nu a gasit inca. Faptul ca ai spus ca este inconjurat de fete si nu ca le schimba ca girlfriends ca sosetele este o chestie buna.
Incearca sa te apropii de el, sa ii vorbesti, sa il cunosti intai ca un amic. Odata ce ii esti prietena si se increde in tine, vei fi cu mult mai sus decat toate urmaritoarele lui.
Dupa ce va imprieteniti si dupa ce te cunoaste, sansele sa te roage sa fii prietena lui o sa creasca la un 70%.
Restul de 30% depinde de imprejurari si de destin sincer.
Si chair daca nu va merge, macar vei avea un raspuns definitiv si vei putea sa mergi mai departe cu un zambet pe fata, stiind ca ai incercat macar happy
Good luck!

xoxo Vanilla

3 răspunsuri:
| lindsay a răspuns:

Daca ma crezi am trecut prin aceeasi situatie acum ceva vreme. Trebuie sa vorbesti mult cu el, cat de des posibil(dar sa ai grija sa nu fi prea insistenta). Asculta-l cand are nevoie de tine si invata sa-l cunosti cum nu-l cunoaste nimeni. In acelasi timp, lasa-l sa e cunoasca si el pe tine. ce-ti place ce nu, obiceiuri etc. Daca va potriviti, va incepe o idila frumoasa dupa primele iesiri. La mine inca e valabila relatia chiar si dupa aproape 2 ani de la stadiul in care esti tu acum. Mult noroc:*. Daca vezi ca nu va potriviti, nu continua pentru ca in final vei regreta. sad

| pixie_7635 a răspuns:

Si eu patesc la fel chair azi a fost ceva d genul asta. cred ca ar trebui sa il uiti pentru ca nu va dura, inttdeanuna va aparea alta mai mai mai. si pana la urma totul se va sfarsi si tu vei suferi (eu asta fac si sunt ff asemanatoare situatiile)laughing

| Teodora_4244 a răspuns:

Ar trebui, dupa parerea mea, sa vorbesti cu el. sa faci tu primul' pas...winking