| dsada a întrebat:

Am o intrebare daca fratele unchiului meu (ruda dinalianta) nu imi este nimic m-as putea castori cu ell? veriozitat va rog.

Răspuns Câştigător
| TąNyą a răspuns:

Nu sunteţi rude de sânge nu e nici o problemă.

FantaSZy.

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

"dinalianta", "mas", "castori cu ell" şi "veriozitat".
Ştii,... ăăă ca să te căsătoreşti trebuie să ştii să scrii şi să te semnezi.
Nu arde etapele! Ia-le pe rând muică pen' că e timp nu intrară zilele-n sac!
Salut!

| clauss a răspuns:

Ai doar 14 ani, unde ti e copilaria, jocurile varstei, prietenii de seama ta?, tu te gandesti la maritat, cred ca ti ai pierdut mintile. NU POTI SA TE MARITI CU NICIUN UNCHI, FRATE, VAR, S AU CE MAI AI TU PRIN CURTE, nu-i sanatos pentru copii, biserica nu va oficia niciodata asa ceva si ce faci?, o sa traiesti o perioada cu el, apare si un copil si dupa aceea te bati cu capul de pereti. tu ai nevoie de consiliere nu de maritat

| Puf a răspuns:

Nu sunteti rudebig grin asa am patit si eu, stai linistitabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| Cjay a răspuns:

Mai bine ma chemi la nuntalaughing). lasa ca iti trece tie

| BruneTTe a răspuns:

Hmm.azi e ziua casatoriilor.Trezeste-te!

| ELD a răspuns:

La 13-14 ani deja ai ganduri serioase?laughing)rolling on the floor

| Fetita a răspuns:

Mai pana la urma e fratele unchiului tau (ai zis ca sunteti rude prin alianta deci matusa ta e sore unuia dintre parinti). Dupa parerea mea nu sunteti niciun fel de ruda. Gandeste-te putin atunci cum se pot casatori 2 frati cu 2 surori. Sti la ce ma refer... baietii sunt frati si fetele sunt surori dar ei intre ei nu sunt rude. Nu stiu daca ai inteles dar in fine. In principiu te poti casatori, dar nu esti cam mica sa te gandesti la asa ceva?laughing

| Eu.si.atat a răspuns:

Gata l-ai lasat pe "Ion" si acum vrei sa te mariti cu fratele unchiului?laughing

| UserX a răspuns:

Daca vrei copii mutanti, din partea mea te poti casatori