| GrecuCristi a întrebat:

Daca prezervativul s-a rupt in timpul contactului dar am observat dupa ceva timp si nu am ejaculat, exista posibilitatea unei sarcini? straight face

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Din nefericire,da.
In timpul contactului sexual, din motive de lubrifiere, tu elimini lichid pre-ejaculator care poate contine spermatozoizi, de aici si pericolul.
Probabilitatea de sarcina este mica, dar exista.
A fost pur ghinion!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu cred ca e cazul sa-ti faci probleme de genul asta

| Alexandra_3724 a răspuns:

Da,sunt sanse.Lichidul pre-ejaculator contine, din pacate, spermatozoizi.Dar acestea sunt foarte mici.Cam 15/20 %!

| FastAndFurious a răspuns:

Nu, e in regula.

| Ycu a răspuns:

Sansa exista, dar este foarte mica, tocmai de aia iti recomand inainte sa folosesti prezervativul sa citesti cum trebuie sa il pui pentru ca nu trebuie sa il pui ori si cum. Cheers. Stai calm nu o sa ramana insarcinata.

| altrix a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumul nu ai nici o problema

| Ursoianu23Ovidiu a răspuns:

Nu e nici o problema.Stai linistit ca nu devi tata.

| TheAndrew1987 a răspuns:

Probabil