| ღLaviღ a întrebat:

In timpul actului sexual s-a rupt prezervativul si a ejaculat in vagin. Imediat dupa o ora am luat pilula de a doua zi Escapelle. Sunt sanse mari ale unei sarcini?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Eficienta pastilei contraceptive Escapelle chiar si in cazul administrarii rapide este de circa 85-90%. Insa intrebarea cea mai importanta care se pune intr-o astfel de situatie se refera la momentul ntretinere a sexului in cadrul ciclului menstrual, si anume daca a fost administrata in PERIOADA FERTILA sau NEFERTILA a ciclului menstrual. Doar daca se stie data exacta la care a fost administrata pastila Escapelle fata de data ovulatiei, se poate trageo concluziecorecta si oferi un raspuns cert, exct si corect. Sanatate fiindca in mod sigur vei avea nevoie de asa ceva!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Extrem de mici, chiar nici nu merita luate in considerare.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de a doua zi, imediat, nu poti ramane gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai luat pastila de protectie, nu mai este posibil sa mai ramai gravida.

| OMFGConrad a răspuns:

Șanse sunt, dar infime pentru că ai utilizat corect pastila Escapelle.
Pe viitor mai multă atenție! Nu e de joacă cu o astfel de "bombă hormonală".

| AnonimusTeo123 a răspuns:

Sunt foarte multe sansa... acum depinde si ce varsta ai(sa te bucuri sau nu)

| ღLaviღ explică (pentru AnonimusTeo123):

Am luat pilula, nu-mi doresc o sarcina