| Ninna a întrebat:

Am o intrebare de la prietena mea care tot asa inca nu si-a inceput viata sexuala, dar face petting cu partenerul ei. Si el a ejaculat, s-a spalat si pe maini si pe... dar apoi el a bagat putin degetul in vaginul ei, dar nu adanc (posibil sa fi ramas o urma de sperma pe degetul lui?). Este posibil sa ramana insarcinata? deci este virgina si era si dupa perioada de menstruatie. Smermatozoizii mor sigur la contact cu aerul si apa?

3 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Daca s-a spalat in mod normal nu are cum sa mai ramana. Daca nu ii vine menstruatia ar trebui sa isi faca un test sau daca nu au trecut 24 de ore poate lua pastila de a 2a zi. Pentru data viitoare ii poti recomanda ca dupa ce se spala sa foloseasca un antibacterian ce nu necesita clatire [din acelea de la Protex, Touch etc.]. Are in componenta alcool.

| MinoreBay a răspuns:

Da spermatozoizii mor sigur la contactul cu aerul si apa

| Psychofuckingsocial a răspuns:

Da. sigur mor. sa nu se teama prietena ta pentru ca si daca (doamne fereste) a ramas insarcinata. spune-i sa ia pastila de a 2-a zii... dar prima data sa isi faca un test.