| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Am o problema..cred..sper sa nu fie adevarat totusi,dar cred ca prietena mea e insarcinata.
Mentionez ca nu am avut contact sexual,dar dupa ce am ejaculat,e posibil,cu toate ca tin minte ca m-am sters pe maini, sa imi fi ramas putina sperma pe maini, iar mai apoi ne-am jucat sa spun asa.
Practic mi-am bagat degetele in vaginul ei, e posibil sa ramana insarcinata chiar si asa?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fata poate ramane insarcinata numai de la penisul bagat in vagin, nu de la mainile murdare.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil sa fi ramas gravida.

| MValentin a răspuns:

Și... da și nu? Este impropriu un raspuns 100% corect in această situație. Dar eu as trage mai mult ca nu este însărcinată.
Peste 2 saptamani de la actul sexual faceti un test de sarcină.

| tudorvolcano a răspuns:

Frate, fii bărbat și asumă-ți responsabilitățile.
Îți place să f***, să-ți placă și să crești copiii.

Dacă ai penetrat-o, nu e nevoie neapărat de ejaculare pentru ca ea să rămână însărcinată. Sunt spermatozoizi și în lichidul pre-ejaculatoriu, care se scurge și fără să-ți dai seama sau să observi ceva, mai ales pentru că nu îl poți distinge de lichidul secretat de vagin.

Dacă nu ai de muncă, caută de muncă. Dacă nu în România, în străinătate.
Poți îngheța cursurile pentru o perioadă, dacă ești la facultate, sau să studiezi în timpul liber, și să te duci doar la examene.

| Anonimul2565 a răspuns:

A pus si prietena ta intrebarea asta.
Daca nu ai ejaculat in ea, cum sa fie insarcinata?