| Ninna a întrebat:

Am o intrebare de la prietena mea care tot asa inca nu si-a inceput viata sexuala, dar face petting cu partenerul ei. Si el a ejaculat, s-a spalat si pe maini si pe... dar apoi el a bagat putin degetul in vaginul ei. Este posibil sa ramana insarcinata? deci este virgina si era si dupa perioada de menstruatie.

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Deci. Poate fi virgina si sa ramana insarcinata, dar nu in cazul ei. Sunt cazuri in care himenul nu a fost rupt si, totusi, fata a ramas insarcinata. Himenul nu are rol de protectie impotriva sarcinii. Prietena ta ramanea insarcinata daca faceau sex si el ejacula in ea. Spermatozoizii mor in contact cu aerul atmosferic. Si oricum, el deja se spalase pe maini inainte sa ii introduca degetul in vagin. Deci NU are de ce sa isi faca probleme.

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu are cum atata vreme cat respecta regule de igiena.In ceea ce priveste virginitatea nu stiu cat va mai tine acel,, putin"!

| Acadeeeaa a răspuns:

Nu, nu este posibil!

| 3ma a răspuns:

Daca era intre 0-17 zile [de la prima zi a menstruatiei pana in a 17. a zi dupa.] era in perioada de ovulatie, ceea ce inseamna ca sunt cele mai multe sanse de a ramane insarcinata, dar nu cred ca se pune problema atat de usor.Ar trebui sa isi intrebe prietenul daca nu a avut nimic pe deget pentru ca daca i-au ramas urme de sperma, si el a penetrat-o adanc, sperma poate ajunge in vagin pentru "a face cunostinta" cu ovulele.

| bogdanrvd a răspuns:

Nu, nu este posibil.

| Rallu_5918 a răspuns:

Doamne straight face Ce tampenie. Draga mea, insarcinata ramai dupa ce el ejaculeaza in vaginul fetei. Nu daca te penetreaza.

| Pepenel a răspuns:

Nu,nu este posibil.

| nikol3 a răspuns:

Nu nu este posibil sa ramana insarcinata...dezvirginarea nu se face cu degetul... poate sa stea linistita