| DAVID_5749 a întrebat:

Am o intrebare, dupa actul sexual, si ajung la ejaculare, pot continua dupa ejaculare? Adica nu mai curge nimic sau stiu eu ce ca sa pot continua partida?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma procesului de ejaculare a spermei inmagazinate in vezicula seminala se produce fenomenul de relaxare psihico-nervoasa si din starea erecta penisul reintra in starea sa naturala si normala adica in stare flasca (moarta, dezumflata) ceea ce impiedica continuarea sexului. Un nou contact sexual devine posibil doar dupa ce penisul va reintra din nou in starea de erectie, mai usor sau mai greu, in functie de factorii excitanti existenti. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Sa pui un nou prezervativ.

| sofisis a răspuns:

Dupa ce ejaculezi e imposibil sa continui actul sexual. Trebuie sa faci o pauza, sa iti revii, dupa care o poti lua de la capat si vei ejacula iar.

| Quassaar a răspuns (pentru sofisis):

N-ai avut parte niciodată de "una legata"? Se poate fara nici o problemă, depinde de persoană și organism.

| sofisis a răspuns:

Pai, puii mei, tine de biologia umana. Stii tu pe vreunu care poate continua actul sexual dupa ce ejaculeaza?

| sofisis a răspuns:

Eu nu ejaculez...

| sofisis a răspuns:

Nu, n-am.

| teli92 a răspuns:

Salut. ca sa poti continua trebuie sa ieo o mica pauza