| Skumpiii a întrebat:

Am si eu o întrebare. Sunt virgina si urmează sa am primul act sexual. Problema este ca nu stiu ce o sa fac... Întrebarea mea este: Atunci cand băiatul introduce penisul, presupun ca va curge sânge. Rămân sa continui partida, sau merg repede sa mă spăl?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Off mamicule. Copilasii astia.
1 Atunci cand partenerul introduce penisul in functie de himenul tau poate curge putin sange, mai mult sau deloc. Acum daca pe el nu il deranjeaza sangele tau continua pana se opreste. Tinand cont ca probabil nici el nu are prea multa experienta. nu cred ca va dura mai mult de 10 minute actul propriu zis.
Ca recomandare e sa prelungiti preludiul (in fine daca stiti ce e ala) ca sa fii suficient de excitata inainte de a introduce penisul.
2. Daca nu esti pregatita sau nu simti nimic pentru partener recomandarea mea e sa mai astepti putin.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Pe care fata ar deranja-o sa te opresti cand este placerea mai mare!

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru darrio2007):

Pentru stinta ta statistica spune ca doar una din 10 femei la inceperea vieti sexuale simt placere... restul 9 o descopera pe parcursul vietii

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Bravo tie!

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru stiinta ta, statistica se mai inseala.Si pot spune ca am ceva experienta cu femeile de vreo 30 si de ani incoace.Si statistica nu e chiar asa cum scrie prin carti.

| darrio2007 a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Foarte bine.Sunteti gospodari. Aveti grija cu patul.Sa nu fie nevoie sa cumparati altul.Succes! P.S.In dragoste.

Răspuns utilizator avertizat
17 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Asta e ultima problema care ar trebui sa te preocupe, crede-ma. Sunt alte lucruri muult mai importante cum ar fi: alegerea unei metode de protectie potrivite (prezervativul e sfant), sarcini nedorite, posibilitatea ca metoda contraceptiva sa dea gres, posibile afectiuni ginecologice cu care o sa te confrunti (atentie, e obligatoriu sa te prezinti la ginecolog in fiecare an pentru controlul de rutina: multe BTS-uri sunt silentioase, adica nu au simptome, decat atunci cand se agraveaza). Trebuie sa-ti pui intrebarea daca baiatul cu care o faci prima oara, merita. Daca te iubeste, sau te va lasa in scurt timp cu ochii in soare. Sexul se face in cadrul unei relatii stabile, de durata, nu aiurea. Daca procedezi altfel, o faci pe riscul tau. Iar plata uneori e destul de mare.

| Blamely a răspuns:

Da, de regulă curge sânge având în vedere că ești virgină. Stai și continuă până la final dacă tot ai început, ai timp să te speli după.

Răspuns utilizator avertizat
| ElenaRomann a răspuns:

Evita sa facu aceasta greseala. E o tradare fata de cel care va fu intr-o zi sotul tau. Pentru binele tau de mai tarziu evita.

Răspuns utilizator avertizat
| Martin_Robert_1996 a răspuns:

Pai da dar cum vrei