| sntf a întrebat:

.. dupa ce dai drumu prima oara...mai poti face sex diodata? aduca fara pauza

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Dar dupa cateva minute. Daca te mai excita partenera.Si dupa cateva minute de citit gramatica.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca esti mascul feroce da

| Pământul a răspuns:

Am auzit ca diodata este dificil sa faci sex, dar tranzistorata e mai usor.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cu exceptia primelor cateva raporturi sexuale cand din cauza surescitarii exista posibilitatea ca penisul sa ramana erect si dupa ejaculare si sa poti executa o a 2-a repriza in continuarea primei, ulterior cam tuturor barbatilor indiferent cat sunt ei de virili si potenti dupa ce s-a produs ejacularea, aproape in toate cazurile penisul va deveni flasc sau impropriu unei noi penetrari imediate. De obicei penisul va reintra in erectie dupa cateva minute sau pot fi si situatii in care redevine erect doar foarte greu si uneori numai daca este ajutat si stimulat, in consecinta acest timp dintre 2 reprize de sex va depinde de tinerete/varsta, excitabilitate, atractie, etc, etc. Daca ai o viata echilibrata si nu "spirtuiesti" si nu fumezi in exces, ai sanse ca penisul sa redevina functional aproape instantaneu sau dupa o pauza forte scurta. Succes.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Totul tine de erectie.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ai erectie imediata, poti sa faci si a doua oara, dar sa fie protejat ca sa nu o lasi gravida.

| aXy99 a răspuns:

Dupa cateva minute o sa poti iar.

| sofisis a răspuns:

Femeile da. Barbatii... unii da, unii nu. Depinde de potenta si de anduranta fiecaruia, de gradul de excitatie.
Dar majoritatea au nevoie de o mica pauza sa isi revina si sa isi adune fortele.

| Goete a răspuns:

Ti-o spun in mod sigur ca da, poti continua dupa prima ejaculare si penisul continua sa fie dur, daca continui ramane excitat. Primele doua ejaculari merg fara problems fara pauza, daca ii poti ejacula in vagin.

| Superdumnezeuomniscient a răspuns:

Nu prea, e nevoie de un pic de pauza pana sa ai erectie inca o data