| adryano_7933 a întrebat:

Am o intrebare foarte buna pentru voi toti.winking

Ce inseamna a iubi?happy Po-ti scapa vreodata de sentimentul asta numit iubire?batting eyelashes. Mi-e unul numai probleme mi-a adus pana acum crying Numai suferinta mi-a dat in schimb straight face

Răspuns Câştigător
| Anonima3127 a răspuns:

Salut

Dragostea fara suferinta nu prea exista. E ca un cutit cu doua taisuri. Te poti indragosti de o persoana, care sa iti faca numai rau, si tu iubind`o, suferi inevitabil. Dar daca dai peste o persoana care sa iti impartaseasca sentimentele, o sa fii foarte fericit.Intr`o relatie, e imposibil sa primesti numai suferint, sau numai fericire. Iubind, primesti din ambele portii, uneori egale, aletoeri mai mult din una decat din cealalta.

Iar in cazul tau, stai linistit, toate o sa treaca, dupa ce vei incepe sa o uiti, si iti faci alta prietena, o sa fii foarte fericit.Ai doar putintica rabdare, sa treaca. Poate se vor schimba lucrurile si vei putea fi in curand cu ea, asta daca vrea si ea.

Daca vrei lasa`mi un mesaj cu ce sa mai intamplat de cand nu am mai vorbit.

Numai bine si mult succes :*

4 răspunsuri:
| hehehe a răspuns:

Stii. daca ai iubit pana acum, este bine. Dar gandeste'te ca nu iubim o singura data in viata. nici gand. pentru ca altfel nu am mai suferi la orice despartire. De fiecare data iubim in alt fel persoanele respective. Si la urma urmei, orice clipa de fericire se plateste in lacrimi, crede`ma ca am patit`o. In concluzie, nu exista dragoste fara suferinta. Sper sa nu ajungi sa vezi dragoste si ura intr-o singura persoana. e groaznic. happy

emmy.

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Pai a "iubi" nu poti explica in cuvintewinking dar te face sa si suferi dar si sa te bucuri

| xNirvana a răspuns:

Iubirea cateodata iti ofera bucurie dar cateodata tristete si durere.Cred ca iubirea e ca si cum ai zice "imi pasa". Si adevarata iubire nu se poate simti decat cand tiai gasit perechea adevarata big grin nu orice relatie.Suna cam filozofic dar, asa cred ca este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am si eu o intrebare asemantoarehappy.
Imi pare rau happy mie mi-a adus fericire, depinde oricarui om odata sh``odata iubirea ii va aduce bucurii.happy