| Anonim9800 a întrebat:

Pana in data de 14 februarie am luat antibiotic Eficef, apoi in data de 26 februarie am avut un contact sexual neprotejat câteva minute fara ejaculare. Iau anticonceptionale Logest. Deci practic au trecut 12 zile de cand am terminat de luat antibioticul si de cand a fost contactul. Oare antibioticul ar putea afecta efectul Logest?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa trecerea a 12 zile de la terminarea tratamentului efectuat cu antibioticele Eficef, efectul contraceptiv al pastilelor AC Logest In mod GARANTAT a revenit la procentul maxim posibil de 100% si ca urmare actul sexual a fost intretinut in conditii de maxima siguranta. Se poate afirma fara nicio retinere, ca ar fi fost cu totul imposibil sa se poata forma o sarcina chiar si in cazul in care la terminarea actului sexual, sperma ar fi fost ejaculata in vagin. Multa sanatate!

| Anonim9800 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru răspuns!

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu,nu interacționează.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu poate afecta stai liniștită