| Nana18 a întrebat:

Am o intrebare in ultimul timp tare imi place de un baiat dar el se cunoaste bine cu prietena mea cea mai buna dar eu nu stiu cum sa-i spun ei ca imi place de el petruca mai demult cu jumatate de an in urma i-am spus ca cu baieti care prieteneste ea sunt niste fraieri si mama inselat nu stiu cum sa-i spun ei de acest lucru si cum sa fac sa ma observe el

Răspuns Câştigător
| dayana007 a răspuns:

Mai bine nu ii spui si incerci u ceva doar uitate in ochii lui insistent fai cu ochiu si zambeste... apoi restul vine de la sine... e cel mai bun mod(parerea mea) sa ii arati ca il placi dar nu ii spune ca in cazul unui refuz sa nu inceapa sa se laude ca umbli dupa el si bla bla
si mie mi a placut de un coleg si i am zis uneia din clasa si incercand sa ma apropie pe mine de el au ajuns sa se inteleaga al dracului de bine(de aceea zic sa nu stie ea) daca e razbunatoare o sa ti l si ia pentru ce i ai zis atunci.in ziua de azi trebuie sa te ast la orice!

1 răspuns:
| zuzub a răspuns:

E foarte simplu... dace e o prietena buna o sa te inteleaga si o sa isi dea seama ca ai gresit atunci cand ai spus ca prietenii ei sunt fraieri...si probabil o sa te ajute ea sa te apropii de el. Incearca sa fiti prieteni la inceput si apoi totul o sa mearga de la sine big grin