| Nana18 a întrebat:

Am o intrebare in ultimul timp tare imi place de un baiat dar el se cunoaste bine cu prietena mea cea mai buna dar eu nu stiu cum sa-i spun ei ca imi place de el petruca mai demult cu jumatate de an in urma i-am spus ca cu baieti care prieteneste ea sunt niste fraieri si m-am inselat si ce sa fac sa ma observe primul pas l-am facut adica mama uitata la el in ochi si el sa uitata lung la mine mai departe ce sa fac sa incepe sa colaboreze cu mine cum sa imi fac cunostinta cu el

3 răspunsuri:
| mona48 a răspuns:

Buna Nana.eu as zice sa vorbesti cu prietena ta, si sa ii spui, chiar daca i-ai spus acele vorbe atunci, mentalitatea se mai schimba si ea ar putea sa puna o vorba buna pentru tine acelui baiat...sa-i vorbeasca despre tine, despre calitatile tale, etc si apoi sa incerci sa te bagi in seama cu el, sa vezi ce gandire are, ce ii place, ce tip de comportament are si mai multe lucruri, care te-ar ajuta sa vezi daca te potrivesti cu el si daca simte ceva pentru tine.Deci pentru inceput sa fiti amici si daca intr-adevar te place/iubeste va face un prim pas spre a fi cu tine. Daca doresti da-mi id tau de mes printr-un mesaj privat ca sa mai tinem legatura. poooooooooooooop dwwwwwwwwwwwwwlceeeeeeeeeee :*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

| LostHappiness a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii ceri sa fiti prieteni. Dupa asta o sa fie o perioada mai grea in care sa astepti sa deveniti mai apropiati, cat sa fii sigura ca ii poti spune ca il placi fara sa te ia la misto sa chestii de genu happy Sper ca te-am ajutat. Succes!

| ana_6505 a răspuns:

In primul rand

trebuie sa incerci sa te inprietensesti cu el

apoi usor usor

poate dac ar simti ceva pentru tine

isi va da seama ca il placi
big grin