| SimonaSymo a întrebat:

am o problema pe care nu o stiu rezolva... imi place de un baiat. cum sa-i spun? o prietena i-a spus mai demult ca il place si a ras de ea si a facut-o de rusine. sa-i spun sau sa-l uit? daca sa-i spun, cum? va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Charlote224 a răspuns:

Păi ești convinsă că îți place de el? Adică poate fi și o ușoară pasiune trecătoare sau chiar o mică obsesie, mai ales dacă pe acel băiat îl plac mai multe fete.
Știi unui băiat îi plac fetele sincere, dar dacă nu ai curaj să îi spui, de frică că te poate face de râs, încearcă să îi arăți că îți place de el și să vezi dacă și el te place pe tine. Poți să te bagi mai mult în discuție cu el, „să te joci" cu el, să râdeți să-l bagi mai mult în seamă. Și vezi că dacă te respinge, este clar că nu prea aveți lucruri în comun și că nu ai nici-o șansă... încearcă totuși să vezi dacă chiar îl iubești.
Sper că te-am putut ajuta, dacă nu... poți să mă mai întrebi îmi dai un mesaj pe la profil și îți răspund. :*
Succes mult xD

2 răspunsuri:
| MiK3L a răspuns:

Daca zici ca a facut-o pe fata aia de rusine.mi se pare ca face parte din cealalta clasa sociala(Smecheri laughing). Dar daca vrei sa te comb. cu el zi-i si tu pe mess daca asa fata in fata face figuri. Daca te refuza ii zici si tu ca a fost pacaleala de 1APRILIE laughing ca sa nu pici de fazan. Good Luck!

Răspuns utilizator avertizat