| vicatih a întrebat:

Am o întrebare la voi, ajutati-ma va rog. Am cateva zile asa parca niste amețeli, ma doare burta, imi pare ca umbla cineva în burta. Cu 13 zile în urma mi s-a terminat ciclu, acum sunt în zilele fertile, ce poate fi? Pot fi poate insarcinata? Astăzi nici pofta de mincare nu am

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este aia "minkare"?

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca cele afirmate de tine sunt adevarate si anume : ''Cu 13 zile în urma mi s-a terminat ciclu acum sunt în zilele fertile, ce poate fi? " in acest moment se poate aprecia ca cel mai probabil NU mai poti sa fii in perioada fertila a actualului ciclu menstrual, chiar si daca sangerarea menstruala a tinut doar 3-4 zile (noi nu avem de unde sa stim cate zile tine menstruatia in cazul tau)., fiindca cele 3-4 zile + 13 zile dela terminarea menstruatiei, inseamna ca in acest moment esti in cea de-a 16-a sau a 17-a zi a ciclului adica DUPA terminarea perioadei fertile. Daca acest rationament este corect inseamna ca NU mai esti in perioada fertila si starile descrise NU ai legatura cu ciclul menstrual si nici cu vreo sarcina care NU se putea forma... asa pur si simplu din NIMIC. SanatatE!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Iti umbla cineva in burta? Poate esti constipata, mai bine faci un test de sarcina