| Ang a întrebat:

Am o intrebare m.am culcat cu iubitul meu si am facut. o cu prezervativ dar nu si. a dat drumu in mine si acum am anumite simptome gen ma dor sanii, am pofta mare de mancare si imi e teama sa nu cumva sa fiu insarcinata desi stiu ca s.ar putea sa fi e imposibila nu stiu ce sa fac? ma puteti ajuta? multumesc

2 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Ai auzit de test de sarcina? Daca da, atunci du-te la farmacie, cumpara-l si fa-l la 7-10 zile. Pofta de mancare apare la cateva saptamani, nu la cateva zile.

| Rukhsandra a răspuns:

Sicer poate fi o chestie care tine de psihic: adica te gandesti "doamne oi fi gravida? oo...doamneesad." si s-ar putea sa ai niste simptome false.
Nu are cum sa ramai insarcinata daca ati facut-o de la inceput cu prezervativu si cand si-a dat drumu si-a dat drumu afara- si nu s-a rupt
Poate sa fie o schimbare hormonala... daca apar si alte simptome mai bine faci un test de sarcina