| mylady a întrebat:

Am o intrebare mai delicata:am 16 ani aproape si catva timp in urma am avut relatii sexuale cu prietenul meu... apoi ne-am despartit.Am deja 3 luni de cand am alt prieten.El ieri a aflat ca nu mai sunt virgina, dar el este. Ce ar trebui sa fac? Baieti ajutati-ma, cand o sa faca el primul pas? Cred ca intelegeti deja ca eu vreau asta, dar nu stiu de ce el nu face primul pas...sau ar trebui sa il fac? Am nevoie de ajutor urgent, va rog
Funda

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate catualul vrea o relatie serioasa cu tine, nu doar o simpla aventura bazata strict pe sex. Relatiile serioase se construiesc in timp, trebuie intai sa va cunoasteti cu adevarat, sa construiti intimitate, sa apara respectul si increderea, apoi dragostea. Si abia apoi ati putea face dragoste. Iar constructia asta cere timp. Daca faceti sex inainte sa existe iubire, relatia nu va mai evolua, va ramane in stadiul de aventura de doi lei, genul ne distram, dar nu ne implicam. Ai si tu rabdare macar un an de relatie si abia apoi veti incepe sa discutati despre asta si daca sunteti amandoi 100% convinsi ca exista sentimente, veti trece si la fapte.

| mylady explică (pentru Brigaela):

Dar daca eu stiu ca exista sentimente? nu stiu cum sa explic...noi avem un fel de relatii...cand suntem impreuna,ne sarutam pana nu mai putem respira aproape, sunt atingeri si chestii de genu, eu stiu ca el vrea asta, dar parca se teme, sau ceva de genu.nustiu ce sa fac, nnu pot vb cu nici un prieten despre asta, nimeni nu stie

| Brigaela a răspuns (pentru mylady):

El simte ca nu exista sentimente. Tu confunzi dorinta fizica cu iubirea, el este un pic mai amtur. Este neplacut sa te culci cu o persoana pe care nu o iubesti, iar de iubit nu ai timp sa iubesti decat de cateva ori in viata (de 2-3, poate 4 ori). Nu poti confunda orice fior cu iubirea. El se teme fiindca tu incerci sa-l tragi, din imaturitate, intr-o relatie fara miez si el va fi rusinat apoi toata viata ca s-a umilit astfel. Nu pot exista sentimentele necesare, crede-ma, ele nu apar peste noapte. Si chiar daca exista, ttot va trebuie luni bune in care sa le verificati, sa va asigurati ca ele exista si la celalalt. Sa zicem ca, intr-adevar, tu ai fi capabila sa te sacrifici pentru el, ca il iubesti si viata lui e mai importanta ca a ta. Daca este asa, atunci de ce permiti sa ajunga in locul in care simti ca ii e teama, de ce nu-l protejezi astfel incat sa nu simta teama?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

"este neplacut sa te culci cu o persoana pe care nu o iubesti" lel happy

Doamna, asta a fost de top! Macar acum stim de ce cheltuie unii barbati atatia bani in bordeluri: ca sa faca lucruri neplacute!

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbeam de oameni adevarati, nu de fraieri la care mintea e mai slaba decat hormonii. hai sa nu ne raportam la prosti, cui ii pasa de ratatii care se duc la bordeluri?

36 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Pai daca e virgin saracul cred ca tremura ca asa eram si eram si eu, adica daca vezi ca nu face el primul pas trebuie sa iei atitudine laughing daca spui ca si el vrea asta, oricum, poate sa gandeste ca el nu stie ce e de facut si ca e mai neexperimenatat fata de tine si din cauza asta se teme sa nu faca vreo greseala.

| mylady explică (pentru Vvistula):

Ce ar trebui sa fac eu in cazut dat? cum sa organizez asta? ajutati-ma?

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

De obicei, baietii sunt mai timizi ca fetele si in situatii de genul ei ezita si ezitarea o sa continue la nesfarsit, tu trebuie sa faci ceva aici, fiindca el posibil sa fie complexat ca el inca e virgin, asta chiar daca nu iti dai seama.

| mylady explică (pentru Vvistula):

Anume ce?

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

Cheama l la tine si o sa isi de a seama de ce, apropo el are tot 16 ani?

| mylady explică (pentru Vvistula):

Da,tot 16. lnoi ieri (14 februarie eventual) am stat la mine, singuri toata ziua....si efectul a fost zero...

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

Ai incercat sa ii spui? O fi mai timid din fire, adica zau, ati mai stat si singuri PE 14.

| mylady explică (pentru Vvistula):

Ca sa ii spun? sa facem asta? nu cred ca e cult...eu i-am spus ca deja nu sunt virgina...e a spus ca nu conteaza si asta nu schimba nimic, nu cred ca as putea sa ii spun ca "scumpule, vreau sa facem dragoste"

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

Pai nu ii spune, cand sunteti singuri dai de inteles, ai zis ca va sarutati pana nu mai aveti aer, atingerile e imposibil sa nu se excite si sa nu isi doreasca, poate nu stiu de unde sa ia prezervative sau ceva, altceva nu imi vine in minte, are aceeasi religie banuiesc.

| mylady explică (pentru Vvistula):

Da e tot ok...nustiu care e problema, chiar nu stiu

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

Cred ca ii e frica sa nu faca copii, sigur, altceva nu ar avea ce.

| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce stie ca nu mai esti virgina isi va schimba si el conceptiile avute pana in prezent.

| Emilian65 a răspuns:

El fiind virgin, vrea ca si tu sa fi virgina.

| mylady explică (pentru Emilian65):

Eu nu mai pot fi virgina, nu?!
A spus ca nu e absolut nici o problema, nu schimba nimic, e trecutul meu...nu l-a afectat asta

| Emilian65 a răspuns (pentru mylady):

Crezi tu ca nu l-a afectat. Dar daca nu l-ar fi afectat ar fi trecut la actiune. Foarte bine face ca nu te accepta asa cum esti.

| jewnina a răspuns (pentru Emilian65):

Nu mereu

| OldSoul a răspuns:

Fa tu primul, pas, dar ia-o incet sa nu se sperie, sedul, fal sa faca el primul pas.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sa fiu in locul lui as fugi mancand pamantul de fete ca voi.Sunteti niste acrituri de varza murata.Va bateti joc de baieti si apoi ii lasati.

| Vvistula a răspuns (pentru anonim_4396):

Gandire ingusta

| mylady explică (pentru Vvistula):

Eu tot consider ca e absurd chiar atat de mare prim-pas sa fac... ceva mai simplu, dar la fel de evident ^^^

| Vvistula a răspuns (pentru mylady):

Sincer iti spun, cred ca nu vrea, ii e teama, de data seama si a dat cu siguranta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vvistula):

Prefer o gandire ingusta si-o inima mare.Ganduri au toti insa nu toti gandesc.

| Vvistula a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu esti frustrat ca te ai dedicat unei fete si te a parasit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vvistula):

Da poti spune si asta...dar am mai patit la fel si tot timpul e la fel.Numai am incredere e finito.

| Țoglă a răspuns:

Fă tu primul pas.

| mylady explică (pentru Țoglă):

Cum? sa nu par prea destrabalata sau ceva de genu...sa fie ok tot

| Țoglă a răspuns (pentru mylady):

Nu-ți fă griji.Ia-o ușor, atașează-te de el foarte mult timp de 2, 3 zile și dacă nu te va respinge, ai frâu liber.

| jewnina a răspuns:

De ce atata graba? vrei sa o faci si cu asta si apoi sa te desparti? Asteapta si tu sa se inchege relatia

copiii astia

Răspuns utilizator avertizat
| lovetheyfunny a răspuns:

Fa tu primul pas arata-i ca vrei asta cu el ca el poate se gandeste saracu ca nu e destul de bun ca tu fiind dezvirginata esti mai experta ca el si vrea sa vada ca tu chiar vrei asta cu el, fii mai indrazneata :*